Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

NAJLEPSI Z MATEMATYKI

2019-10-22 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-22 12:21:57)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Maturzyści z żuromińskiego LO najlepsi z matematyki w rejonie ciechanowskim. Dobry wynik matury to przepustka na wymarzone studia.

Matematykę rozszerzoną wybrały 24 osoby z klas: matematycznej oraz biologiczno – chemicznej. Punkty z tego egzaminu wymagane są na większości kierunków technicznych czy naukowych, takich jak: fizyka, informatyka, matematyka, ostatnio także medycyna. Z tego też powodu matematyka jest jednym z najchętniej wybieranych przez uczniów przedmiotem dodatkowym.
Szczegółowa analiza dokonana przez OKE w Warszawie wykazała, że Liceum Ogólnokształcące w Żurominie może mieć powody do dumy. Uczniowie szkoły osiągnęli z egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym średni wynik 61,76 %, co dało im 1. miejsce wśród liceów w rejonie ciechanowskim. Osiem osób (jedna trzecia zdających) uzyskało wynik powyżej 90%.
Tak dobre noty są efektem wytężonej i systematycznej trzyletniej pracy uczniów pod kierunkiem nauczyciela- Ewy Marzec. Uczniowie przygotowywali się do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym nie tylko podczas lekcji. Uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach dodatkowych, przychodzili na lekcje matematyki w czasie ferii zimowych, osiągali sukcesy w konkursach matematycznych.
Zaangażowanie uczniów, motywowanie ich do różnych form aktywności doskonalących umiejętności matematyczne, dały efekt w postaci wysokich wyników, które są powodem do zadowolenia zarówno uczniów, nauczyciela, szkoły, jak i rodziców.

Joanna Królikowska
LO w Żurominie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB