Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

PO SKARGACH POSTANOWILI NAGRODZIĆ WIĘCEJ UCZNIÓW

2019-10-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 12:02:39)
Obecni podczas posiedzenia komisji rodzice przekonywali do swoich racji

Obecni podczas posiedzenia komisji rodzice przekonywali do swoich racji

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Podobnie jak w ubiegłych latach żuromiński samorząd postanowił nagrodzić najzdolniejszych uczniów. Po małych perypetiach kształt listy uległ zmianie.

W tym roku do przyznania stypendiów zgłoszono 131 uczniów szkół z terenu gminy Żuromin. Oceniane były ich osiągnięcia za ubiegły rok szkolny, mowa tu głównie o średniej ocen na świadectwie oraz osiągnięciach uzyskanych w różnych konkursach naukowych, czy sportowych. Zgodnie z regulaminem złożone wnioski oceniała komisja konkursowa, w której skład wchodzą członkowie komisji oświaty Rady Miejskiej oraz z ramienia magistratu kierownik wydziału oświaty. Początkowo wyłoniono 28 uczniów, którzy mieli otrzymać jednorazowe stypendium. Dwoje rodziców złożyło pisemne zażalenia, prosząc o ponowne rozpatrzenie wniosków. Zgodnie twierdzili, że osiągnięcia pozaszkolne ich dzieci zostały za nisko ocenione.
W ubiegły czwartek podczas posiedzenia komisji oświaty Rady Miejskiej w Żurominie jej członkowie zajęli się tym problemem. W obradach wzięli również rodzice- autorzy skarg, którzy przekonywali do swoich argumentów. W rezultacie komisja nie jednogłośnie, ale większością głosów postanowiła obniżyć próg przyznania stypendium. Efektem tej decyzji, było zwiększenie liczby nagrodzonych o 9 uczniów. Na stypendia przeznaczono w budżecie około 14 tysięcy złotych. Po 300 złotych otrzymają uczniowie szkół podstawowych, a po 460 absolwenci gimnazjum. Wręczenie zaplanowano na 25 października.
KC

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kotek #2808702 | 83.28.*.* 23 paź 2019 22:21

    Suweren go wybrał.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)