Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

DWA DONIOSŁE JUBILEUSZE

2019-10-24 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-24 12:07:00)
Jubileusz poprowadził Przewodniczący Rady LGD Andrzej Długołęcki (stoi)

Jubileusz poprowadził Przewodniczący Rady LGD Andrzej Długołęcki (stoi)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Ćwierćwiecze Stowarzyszenia Społecznej Samopomocy oraz 10-lecie Lokalnej Grupy Działania obchodzono w czwartek 10 października w Słonecznym Dworku w Chamsku. Władze organizacji wspólnie z gośćmi podsumowali lata efektywnej pracy.

Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy założono w 1992 roku z inicjatywy osób reprezentujących urzędy pracy, administrację państwową, opiekę społeczną, organy samorządowe, bezrobotnych oraz związki zawodowe. Jego misją było prowadzenie działań na rzecz rozwoju i promocji Obszaru Nadwkrzańskiego. Dodatkowo SSS chciało współpracować z organizacjami zajmującymi się problematyką społeczną oraz wspierać działalność urzędów pracy i innych instytucji rynku pracy. Oficjalnie zarejestrowano je w 1994 roku, a w 2009 roku powstała Lokalna Grupa Działania, wówczas stowarzyszenie przyjęło nazwę Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy - Lokalna Grupa Działania.
Liczne działania organizacji to m.in. inwestycje w gminach, udziały w licznych targach i wydarzeniach promocyjnych na terenach partnerskich LGD. Były one możliwe dzięki zaangażowaniu członków oraz wsparciu finansowym z Unii Europejskiej. Początkowo w ramach Programu LEADER, później w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
SSS-LGD działa na terenie 2 województw, 4 powiatów i 13 gmin. Należą do niego wszystkie gminy z powiatu żuromińskiego, w tym również Starostwo Powiatowe.
- To było 10 wspaniałych lat budowania silnego partnerstwa międzysektorowego. Dzięki wdrażaniu dwóch Lokalnych Strategii Rozwoju, prawie 10 milionów złotych zostało zainwestowanych rękami naszych beneficjentów w rozwój i powstanie nowych firm, rozwój infrastruktury rekreacyjnej, kulturalnej i turystycznej, a także inicjatywy dotyczące rozwoju kapitału społecznego i zachowania dziedzictwa lokalnego. Przyznany nam budżet wykorzystujemy w całości, a codzienna praca biura i władz oraz naszych beneficjentów zaowocowała wieloma innowacyjnymi i istotnymi przedsięwzięciami służącymi rozwojowi obszaru i poprawie jakości życia - mówił przewodniczący rady LGD Andrzej Długołęcki.
Podczas jubileuszu władze organizacji wręczyły swoim członkom oraz współpracownikom pamiątkowe dyplomy oraz monety. Zaproszeni goście zrewanżowali się pamiątkowymi listami gratulacyjnymi oraz upominkami. Najważniejszym z nich było uhonorowanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem „Pro Masovia”, który jest wyróżnieniem za całokształt działalności społecznej na rzecz Województwa Mazowieckiego, za działania, które przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.
W jubileuszu wzięli udział m.in.: przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, radny sejmiku Konrad Wojnarowski; przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Jacek Kudła; starosta żuromiński Jerzy Rzymowski; burmistrzowie i wójtowie gmin członkowskich; radni gminni i powiatowi; dyrektorzy instytucji kultury i urzędów pracy; przedsiębiorcy; beneficjenci którzy otrzymali wsparcie oraz członkowie władz LGD i pracownicy biura oraz przedstawiciele współpracujących instytucji publicznych i niepublicznych z Łotwy.
Kacper Czerwiński

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DO KORYTA ????? #2814454 | 31.0.*.* 5 lis 2019 19:28

  Nikt nie chce STÓWY ? tacy bogaci ? CZY NIE MA POPRAWNEJ ODPOWIEDZI ? Uwaga termin mija 11 listopada 1!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. STAROSTO !!! #2810136 | 31.0.*.* 26 paź 2019 19:51

  Starosto, czy STATYSTO ? BRAK ODPOWIEDZI JEST TEŻ ODPOWIEDZIĄ , może TCHÓRZOSTWEM,,MOŻE LEKCEWAŻENIEM SWOICH WYBORCÓW. JEŻELI ZABRAKŁO CI SŁÓW POPROŚ RZECZNIKA PRASOWEGO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. DO KORYTA ????? #2809730 | 5.172.*.* 25 paź 2019 19:53

  Co ten biedak zrobił by w sejmie jak nie umie odpowiedzieć na proste pytanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. DO KORYTA ????? #2808997 | 37.248.*.* 24 paź 2019 13:53

  Stówę każdemu kto powie mi co to PSEUdo stowarzyszenie zrobiło dla powiatu. I mam nadzieje Jurek że czytacz komentarze przynajmniej te gdzie fotka Twoja jest na pierwszym planie. STAROSTO wzywam Cię do odpowiedzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (45) ! - + odpowiedz na ten komentarz