Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

BURMISTRZ PRZEPRASZA ZA „DEBILA I JEŁOPA”

2019-10-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 12:00:19)

Podziel się:

WIADOMOŚCI\\\ Nie milkną echa kontrowersyjnego wpisu burmistrza Lubowidza na temat noblistki Olgi Tokarczuk. Krzysztof Ziółkowski wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprosił noblistkę.

W ubiegłym tygodniu na łamach „Kuriera” pisaliśmy o burmistrzu Lubowidza Krzysztofie Ziółkowskim, który w niewybrednych słowach obraził pisarkę Olgę Tokarczuk. Sprawa komentarza zamieszczonego przez burmistrza na Facebooku wywołała wielkie poruszenie wśród internautów. Wpisem zainteresował się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Krzysztof Ziółkowski wydał w tej sprawie oświadczenie, które zamieścił na swoim Facebooku. Co najważniejsze, przeprosił pisarkę za nazwanie jej debilem i jełopem. Oświadczenie przesłał również do redakcji „Kuriera” z prośbą o jego publikację, co czynimy poniżej.
KC

Szanowni Państwo,
Zaostrzyć pal jest przenośnią oznaczającą domaganie się surowej kary i napiętnowania za atak na Polskę. Każdy mądry człowiek powinien to zrozumieć. Nie stosujemy kar 1:1 z średniowiecza. Wystarczy ustawowo sankcjonować takie postawy.
Polska i Polacy na przestrzeni dziejów zawsze byli Narodem bohaterskim, walecznym, walczącym nie tylko o swoją wolność. To kraj na tle innych tolerancyjny i humanitarny będący wzorem do naśladowania dla innych. Kraj wielu kultur, szanujący religie, kultury, różnorodność etniczną.
Mamy tu i nie tylko do czynienia z rasizmem do własnego narodu, ojkofobią. To problem wyjałowienia moralnego i braku przywiązania do ojczyzny.
Nie mogę przejść obojętnie przy szerzeniu ideologii " Sprzedam Polskę kto da więcej".
Konsekwencją tego typu twórczości np. : " Pokot", "Pokłosie" i co najmniej insynuacje pani Tokarczuk stanowiące inspirację czy scenariusz do tego typu filmów skutkują opinią międzynarodową o polskich obozach zagłady, o tym, że Irena Sendlerowa ratowała ludzi z rąk polskich nazistów itd... Na koniec wycofuję się i przepraszam za słowa debil i jełop. Te terminy są niewłaściwe, korespondują z bezrozumnym, lekkomyślnym zachowaniem. Mam prawo domniemać, że ta twórczość jest dziełem świadomego treści i skutków człowieka, poprzedzonym analizą rynku i podyktowana koniunkturą i zapotrzebowaniem środowisk nienawidzących Polski. Z tego miejsca przepraszam za swoje słowa Panią Tokarczuk uznając jej inteligencję oraz wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją próbą protestu przeciwko ww. zachowaniom hańbiącym Polaków i kreowaniu nieprawdziwego obrazu o wspaniałym, tolerancyjnym, życzliwym Narodzie Polskim.
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Ziółkowski

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bolo #2810948 | 37.248.*.* 28 paź 2019 22:18

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Przeczytajcie sobie Państwo wypowiedź Sienkiewicza, podczas gali wręczenia Nagród Nobla, a potem wypowiedzi naszej świeżo upieczonej noblistki, a zobaczycie różnicę w klasie, patriotyzmie, przywiązaniu do Ojczyzny, szacunku do współobywateli... zrozumiecie oburzenie pana burmistrza. Cieszę się, że miał Pan odwagę napisać, to zo wielu pomyślało...

  1. abc #2810941 | 188.146.*.* 28 paź 2019 22:00

   Wstyd. Wielki wstyd!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jan Kowalski #2810491 | 37.248.*.* 27 paź 2019 21:21

   największe szanowanie Polak/ Polaka widać przy wyborach samorządowych i parlamentarnych.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. pomoc #2810295 | 5.173.*.* 27 paź 2019 11:14

   Jutrzejszą wizyte u psychiatry opłacę ci. Podaj nr konta to przeleję kasę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Regina #2810156 | 5.173.*.* 26 paź 2019 21:21

    Tokarczuk dostał Nobla za hejt pod adresem Polski i Polaków taka sama z niej noblistka jak z Wałęsy TW Bolka . Co ona znaczy w zestawieniu ze Skłodowską, Reymontem czy Szymborską. Teraz czas na nobla dla Klaudii "ściereczki" dzięki takim mediom jak KŻ czyli niemieckim/austriackim i głosom zachwyconych marnej jakości wypocinami Tokarczuk mamy ściereczkę na utrzymaniu przez 4 lata

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

    Pokaż wszystkie komentarze (34)