Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

SPOTKANIE Z AUTOREM DZIECIĘCYCH KSIĄŻEK

2019-10-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 12:00:31)
Wspólne zdjęcie z autorem książek dla dzieci

Wspólne zdjęcie z autorem książek dla dzieci

Podziel się:

INFORMACJE\\\ 16 października w bibliotece w Żurominie odbyło się spotkanie dla dzieci z trzech placówek z powiatu z autorem Wojciechem Widłakiem.

- Pan Wojciech znany jest przede wszystkim jako twórca pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z niezwykłych imion. Nasz gość znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników” – tłumaczą nam bibliotekarki.
Podczas spotkania pisarz opowiadał dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Przeradzu, Szkoły Podstawowej w Lutocinie i z Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie skąd czerpie pomysły do swoich książek. Na spotkaniu przy użyciu pacynek przywiezionych przez autora młodzi widzowie mogli stworzyć mini-teatrzyk oparty na przygodach Pana Kuleczki. Ponadto dzieci wcieliły się w rolę bohaterów czyli kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk zaś Panem Kuleczką był sam pisarz, który w trakcie spotkania czytał fragmenty swoich książek. Atrakcją okazał się również kolorowy worek z rekwizytami.
Po spotkaniu uczestnicy mieli okazję na chwilę rozmowy z Wojciechem Widłakiem. Wielu z nich dostało autograf. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia, a później dzieci zwiedziły wystawę pt. ,,Spójrz na wojnę".
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB