Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

ROK ZDROWIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

2019-10-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-30 12:22:07)
„Rok zdrowia w szkole” realizują (od lewej): Anna Kowalewska, Marta Więckowska, Jolanta Bolczak i Dominika Bartnicka

„Rok zdrowia w szkole” realizują (od lewej): Anna Kowalewska, Marta Więckowska, Jolanta Bolczak i Dominika Bartnicka

Podziel się:

INFORMACJE\\\ W tym roku w Zespole Szkół nr 1 w Żurominie realizowany jest całoroczny program „Rok zdrowia w szkole”- propagujący zdrowy tryb życia.

W szkole działa zespół profilaktyczno-wychowawczy, mający swój program, który zakresem oddziaływania obejmuje wszystkich uczniów. Jak w każdej szkole, tak i w „Jedynce” do tej pory działania związane z propagowaniem zdrowych nawyków prowadzono w kwietniu, podczas „Tygodnia Zdrowia”. Teraz się to zmieni. A to dlatego, że kilka nauczycielek napisało autorski program „Rok zdrowia w szkole”. Nauczycielki bowiem uznały, że działania związane ze zdrowiem należy prowadzić przez cały rok, a nie tylko przez jeden tydzień. Dlatego postanowiły zaplanować działania i tak powstał cykl akcji na każdy miesiąc nauki, włączający nawet najmłodszych uczniów tak, by jak najczęściej mówić o zdrowym stylu życia. Połączony jest on z troską o środowisko.
– Uważamy, że jest to coś fajnego – podkreśla jedna z nich, Dominika Bartnicka, szkolna psycholożka. Oprócz niej w jego realizację zaangażowane są Marta Więckowska (pedagog), Jolanta Bolczak (pedagog) i Anna Kowalewska (pielęgniarka szkolna). Jak informują nas nauczycielki, co miesiąc w szkole prowadzone będą prozdrowotne działania, którymi będą się z nami dzielić. – Bo o zdrowiu trzeba mówić na okrągło – dodaje Jolanta Bolczak. Może będzie to dobry przykład dla innych szkół, które skuszą się do naśladowania?
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2811676 | 37.47.*.* 30 paź 2019 14:19

    Myślę, ze w kazdej szkole mowi sie o zdtowiu przy kazdej okazji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz