Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

POLICYJNA AKCJA „ZNICZ 2019”

2019-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-31 12:00:06)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ramach działań „ZNICZ”.

W ramach akcji „ZNICZ 2019” prowadzonej od 31 października do 3 listopada 2019 roku czynności podejmowane przez policjantów będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropolii i samego poruszania się przy nich. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymanie płynności ruchu. Policjanci swoim nadzorem obejmą miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. Na bieżąco będą dostosowywać intensywność działań adekwatnie do natężenia ruchu i uwarunkowań drogowych.
W trakcie działań na drogach policjanci będą sprawdzać m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast; stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci; stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów; stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów; właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów; stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.
W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani będą również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze patrolować będą okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Obchody Dnia Wszystkich Świętych to także czas, w którym musimy zdać sobie sprawę z własnego wpływu na nasze bezpieczeństwo.
Pamiętajmy, że w okresie świąt znacznie wzrasta natężenie ruchu, w szczególności w okolicach cmentarzy. Mgła i padający deszcz często utrudniają prowadzenie pojazdu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.
Również piesi powinni pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się na drodze zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub w wyznaczonych w tym okresie miejscach. W porze wieczorowo-nocnej poruszając się po drodze poza terenem zabudowanym powinniśmy mieć elementy odblaskowe - odblaski dołączone do torby lub założone kamizelki odblaskowe. To sprawi, że będziemy bardziej widoczni dla kierowców poruszających się po drodze, a przez to zwiększy się nasze bezpieczeństwo. Bądźmy w tym okresie dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Zachowajmy rozwagę i postępujmy w taki sposób, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

mł. asp. Tomasz Łopiński
rzecznik KPP w Żurominie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB