Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

PRZEGLĄD PIOSENKI BAJKOWEJ W KUCZBORKU

2019-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-31 12:08:18)
Nagrodzone uczestniczki z I kategorii: Maja Stańczak, Julia Ciesielska i Emilia Rogowska

Nagrodzone uczestniczki z I kategorii: Maja Stańczak, Julia Ciesielska i Emilia Rogowska

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Po raz pierwszy w powiecie zorganizowano Powiatowy Przegląd Piosenki Bajkowej. 24 października Gminny Ośrodek Kultury w Kuczborku tętnił muzyką.


W trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 32 młodych artystów z: Żuromina, Zielunia, Kuczborka, Siemiątkowa, Sarnowa, Będzymina, Lubowidza, Sarnowa, Chojnowa, Zielonej oraz Chamska. Prezentowali piosenki z bajek: „Vaiana – Skarb Oceanu”, „Mała Syrenka”, „Shrek”, „Corgi”, „Merida Waleczna”, „Pocahontas”, „Król Lew”, „Kraina lodu”, czy „Rogate Ranczo”. W najstarszej kategorii młodzież śpiewała piosenki z bajek „Shrek”, „Mulan”, „Tarzan” oraz „Piękna i Bestia”.
Występując w imieniu jury Iwona Siwiec podkreśliła, że ocena wykonawców była trudna, ale udało się wyłonić najlepszych. Brane pod uwagę były: dobór repertuaru do wieku dziecka, ogólny wyraz artystyczny, umiejętności wokalne, interpretacja piosenki i jej prezentacja sceniczna. – Pięknie nas wszyscy przenieśliście w tej bajkowy świat – powiedziała do młodych wokalistów. Jak dodała, piosenek słucha się fajnie, gdy są w bajce, ale wykonać je samemu czasem nie jest wcale łatwo.
W kategorii klas I-III I miejsce zajęła Maja Stańczak (SP nr 1 w Żurominie), II miejsce - Julia Ciesielska (SP w Zieluniu), a III miejsce - Emilia Rogowska (Centrum Edukacji i Rozwoju Logos). W kategorii klas 4-6 zwyciężyła Łucja Lorkowska (SP nr 1 w Żurominie), II miejsce zajęła Amelia Fall (SP nr 1 w Żurominie), a III miejsce - Zuzanna Michna (SP w Zielonej). Wyróżnienie otrzymali Paweł Bukowski (SP w Chojnowie) i Iga Zielińska (Zespół Szkół Lubowidz). Spośród uczniów klas 7-8 I miejsce przypadło Zuzannie Chądzyńskiej (SP w Zielonej), II miejsce Katarzynie Piotrowicz (SP w Zielonej), a III miejsce - Wiktorii Filipskiej (SP w Żurominie). Wyróżnienie otrzymała Kinga Jończak (SP w Kuczborku).
Dla wszystkich laureatów przeglądu nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Żurominie, natomiast nagrody dla wszystkich uczestników przeglądu ufundował wójt Kuczborka Jacek Grzybicki.
- To pierwszy taki przegląd, nie było dotąd takiego w okolicy. Cieszę się z tak ogromnego zainteresowania – mówi Maria Koper, dyrektor kuczborskiego GOK, który był organizatorem przeglądu. Patronat honorowy nad nim objął starosta Jerzy Rzymowski.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB