Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

DRĄŻEWSKA I KALKOWSKA ODZNACZONE

2019-11-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-04 12:22:11)
 Marszałek gratuluje obecnej prezes ciechanowskiego oddziału SITK Renacie Drążewskiej

Marszałek gratuluje obecnej prezes ciechanowskiego oddziału SITK Renacie Drążewskiej

Podziel się:

INFORMACJE\\\ 28 października zorganizowano w Żurominie obchody z okazji 25-lecia reaktywacji ciechanowskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Wręczano medale zasłużonym członkom. Obecny był Adam Struzik.

Gości zebranych na konferencji naukowo-technicznej, która towarzyszyła obchodom 25-lecia oddziału, witała Prezes Oddziału SITK w Ciechanowie Renata Drążewska, dyrektor ciechanowskiej delegatury MZDW. A konferencja dotycząca tematyki odwodnienia dróg odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Uroczystości rozpoczęto od krótkiej prezentacji SITK, którą za I Prezesa Oddziału ( w latach 1994-2002) Ryszarda Dobrosielskiego przedstawił Andrzej Dusiński, będący drugim z prezesów stowarzyszenia (w latach 2002-2010. Kolejne 8 lat na czele stał Jerzy Żelech, a od 1,5 roku funkcję prezesa pełni Renata Drążewska, lubowidzanka.
Potem nastąpiło wręczenie dyplomów i odznak honorowych dla aktywnych członków zarządu oraz przedstawicieli samorządowych jednostek wspierających oddział i promujących tematykę rozwoju dróg nie tylko na Mazowszu.
- Kwestia dobrych dróg wszystkich kategorii jest fundamentalną. Prawie 3 tys. dróg powoduje, że ich modernizacja i rozbudowa jest niezwykle istotna – podkreślił marszałek Adam Struzik przed wręczeniem odznaczeń.
Medal Pamiątkowy „Pro Mazovia” z rąk Marszałka otrzymało samo stowarzyszenie SITK, a drugi Lech Stanisław Klicki. Za działanie na rzecz oddziału, drogownictwa i rozwoju Mazowsza dyplomy uznania do marszałka otrzymali: Ryszard Dobrosielski, Andrzej Dusiński, Jerzy Żelech, Renata Drążewska, Elżbieta Rachocka, Jan Lech, Stanisław Lipski, Jerzy Grochocki, Jolanta Kalkowska (dyrektor wydziału infrastruktury żuromińskiego starostwa), Waldemar Surmacz, Leszek Ślubowski, Kazimierz Pióro i Jacek Dłuski.
Zarząd krajowy SITK RP przyznał również odznaki honorowe: złote i złote z diamentem dla aktywnie działających członków zarządu wszystkich kadencji, nie nagrodzonych do tej pory odznaczeniami Stowarzyszenia. Złotą odznakę z diamentem otrzymali: Małgorzata Banasiak, Janina Szypulska, Krzysztof Chyliński, Lech Klicki, Ryszard Sobieraj i Stanisław Sobotka, zaś złotą odznakę: Renata Fiedko (sekretarz oddziału SITK w Ciechanowie) i Józef Borkowski.
W przemówieniu po odznaczeniu działaczy marszałek województwa podkreślił, że na 35 tys. m kw przebiega ok. 55 tys. km dróg wszystkich kategorii, w tym 3 tys. dróg wojewódzkich, wiele obiektów mostowych. Podkreślił, jak wiele remontów dróg udało się zrealizować ze środków unijnych, jak i krajowych. Wspomniał m.in. o trwającej przebudowie drogi wojewódzkiej 541, która właśnie obejmuje powiat żuromiński, a której koszt to dziesiątki milionów zł.
– Inwestujemy w drogi bardzo dużo. Pomagamy samorządom powiatowym i gminnym w remontach, bo one nie są w stanie same tego realizować. Uruchomiliśmy specjalny instrument wsparcia inwestycji ważnych pod względem równomiernego rozwoju województwa – podkreślił. W tym roku są w nim środki rzędu 30 mln zł, w przyszłym ma być już o 20 mln więcej. – Powiat żuromiński jest beneficjentem tego programu – dodał Adam Struzik.
Obecny na spotkaniu starosta Jerzy Rzymowski podkreślił, że cieszy się, iż stowarzyszeniem kieruje obecnie Renata Drążewska, mieszkanka powiatu, znana doskonale wszystkim samorządowcom. Starosta zwrócił uwagę na budżety samorządów, które muszą się posiłkować wsparciem zewnętrznym swoich inwestycji drogowych. Na przykładzie powiatu zaznaczył, że realizuje on inwestycje pozyskując środki marszałkowskie. – Dzięki tym środkom możemy realizować ważne inwestycje w powiecie – powiedział starosta. Wspomniał o kumulacji produkcji trzody chlewnej oraz drobiu w powiecie, co jest związane z natężonym transportem ciężkich pojazdów , obsługujących te właśnie działy rolnictwa. – Degradacja dróg następuje bardzo szybko – powiedział Jerzy Rzymowski.
W drugiej części spotkania goście wysłuchali wykładu na temat odwodnienia dróg, który wygłosił dr inż. Bohdan Dołżycki, a następnie prezentacji firm branżowych na temat zagospodarowania wody w drogownictwie, zagospodarowania wód opadowych i ochrony herpetofauny w drogownictwie, systemach studni betonowych i żelbetonowych w odwodnieniu dróg, a także jakości wyrobów żeliwa drogowego.
Agnieszka Orkwiszewska

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ola #2814988 | 37.47.*.* 6 lis 2019 13:25

  Super przysługę robicie z tymi drogami, glównie biznesowi kurnikarsko-chlewniarskiemu. A trochę się zdziwiłem, że ta pani ze zdięcia jest dyrektorem od drog. Widzialem Ją często np. na różnych uroczystościach samorządowych (szkolnych) w godzinach południowych często czytała , liściki" jako reprezentant Pana Struzika. Myślałem, że to prędzej dyrektor od czytania listów, a tu sie dowiaduję, że jeszcze dyrektor od dróg.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. DO KORYTA ????? #2814449 | 31.0.*.* 5 lis 2019 19:21

  Nudno tu Olu ...masz racje nikt nie czyta i NIKT NIE WAŻY SIĘ NEGATYWNIE KOMENTOWAĆ BO CENZOREK ZARAZ WYTNIE, takie jego ZBÓJECKIE PRAWO .......

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ola #2813925 | 5.173.*.* 4 lis 2019 20:05

  Ile osób przeczytało lub przeczyta ten artykuł? Kogo to interesuje? Znów darmowy obiad. To najważniejsze. Nieprawdaż?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Zfzichu #2813765 | 37.47.*.* 4 lis 2019 13:48

   I można ? Można w samych superlatywach napisać artykuł. W końcu chodzi tu o promocję PSL, więc nie może być inaczek.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz