Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

ZAJĘLI DRUGIE MIEJSCE NA FESTIWALU W RADOMIU

2019-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-06 14:54:29)
Zespół „Strefa Zamknięta” z ZSP w Żurominie

Zespół „Strefa Zamknięta” z ZSP w Żurominie

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Żuromińskie technikum może pochwalić się kolejnymi zdolnymi uczniami. Młodzi muzycy wystąpili podczas Festiwalu Piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Każda szkoła średnia skupia się na przygotowaniu swoich uczniów do jak najlepszego napisania egzaminu maturalnego, technika dokładają również starań do kształcenia zawodowego. Nauczyciele starają się także rozwijać pasje swoich podopiecznych. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie ma „rękę” do młodych muzyków. Kolejna młoda formacja z sukcesem wzięła udział w ogólnopolskim festiwalu. Zespół „Strefa Zamknięta”- bo o nim mowa pod koniec października wystąpił podczas I Festiwalu Piosenek Wojciecha Młynarskiego, który odbył się w Domu Kultury IDALIN w Radomiu. Zespół w składzie: Jakub Zimny (śpiew), Marek Krystian Wypych (gitara), Kamil Kawczyński (gitara) i Bartosz Zdunek (cajon) wykonał dwie piosenki autorstwa Wojciecha Młynarskiego: „Nie ma jak u mamy” oraz „Jesteśmy na wczasach”. W wyjeździe towarzyszył im Krzysztof Błaszkiewicz, który jest opiekunem formacji.
Młodzież z żuromińskiego technikum zajęła drugie miejsce ex aequo z przedstawicielką powiatu radomskiego. Wśród uczestników festiwalu znaleźli się uczniowie reprezentujący szkoły, domy kultury, organizacje społeczne i młodzieżowe startujące w trzech kategoriach wiekowych. Podczas imprezy wystąpiła również Danuta Błażejczyk- prezes Fundacji FanK.
Festiwal odbył się pod honorowym patronatem m.in.: Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Radomia.
Młodzieży z żuromińskiego technikum serdecznie gratulujemy.

KC
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB