Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

ZMIANY REGULAMINU STYPENDIALNEGO

2019-11-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-07 12:02:42)
 Radny Andrzej Michalski (drugi od lewej) miał sporo zastrzeżeń do nowego regulaminu stypendialnego

Radny Andrzej Michalski (drugi od lewej) miał sporo zastrzeżeń do nowego regulaminu stypendialnego

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Po raz kolejny w gminie Lubowidz przyznane zostaną stypendia burmistrza miasta. W tym roku zmieniono nieco regulamin, a samej uchwały nie przyjęto jednogłośnie. Między innymi podniesiono średnią ocen na świadectwie.

Uchwalony w 2018 regulamin przyznawania stypendium zakładał, że mogą się o nie ubiegać uczniowie, którzy mają średnią 5,0 z kl. VII i VIII szkoły podstawowej, gimnazjaliści, którzy mają co najmniej dobrą ocenę z zachowania. Dodatkowym kryterium było udokumentowanie osiągnięć w konkurach i olimpiadach, a także uzyskanie pozytywnej opinii rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego. W tym roku zapisy mówią, że średnia roczna ocen nie może być niższa, niż 5,2, a uczeń ma mieć udokumentowane co najmniej dwa osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne (np. uzyskał tytuł laureata lub finalisty konkursu, olimpiady, zawodów sportowych) na szczeblu co najmniej gimnazjalnym.
Najpierw uwagi do projektu regulaminu zgłosił radny Andrzej Michalski. Jego zdaniem powinien zawierać zapisy, że ci, którzy mają większe osiągnięcia, dostaną większą kwotę, a ci, którzy mniejsze osiągnięcia- mniejszą. – Nie ma wpisanej maksymalnej wysokości stypendium – mówił. Przypomniał uwagi, jakie wnoszono podczas posiedzenia komisji oświaty, kiedy dokument omawiano. Wskazywał na różnice w zapisach nowego regulaminu i jego starej wersji. Nie bardzo podobały mu się nowe zapisy i takie wyrażał zdanie. – wszyscy zostali potraktowani po równo. To nie sprzyja temu, by nagrodzone dziecko jeszcze więcej się angażowało – skomentował.
- Teraz jest ilość osób i suma, 8 tys. zł. Będzie podzielona na te osoby. Tak jest teraz ujęte – tłumaczył przewodniczący rady Michał Zieliński.
- Po co jest komisja oświaty? Po co my głosujemy? Niech burmistrz sam przyznaje – skomentował w pewnym momencie dyskusji radny Tomasz Drążewski. Jemu też pewne rzeczy się nie podobały. Tłumaczył, że wstrzyma się w głosowaniu, bo nie ma do końca przekonania co do regulaminu. Sam pomysł przyznawania stypendium popiera.
Członkowie komisji oświaty tłumaczyli, że pewne ich sugestie zostały zawarte w regulaminie, a pozostałe tak stawiają sprawę, by nagrody otrzymali naprawdę ci najlepsi. – Główne założenia komisji w regulaminie są ujęte – skomentował Zieliński.
W głosowaniu nad przyjęciem proponowanego regulaminu przydzielania stypendium 5 radnych było za, 2 przeciw, a 6 się wstrzymało. Większością głosów uchwałę przyjęto.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB