Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

RADA DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO SPÓŁDZIELNI

2019-11-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-07 12:04:09)
Powstanie spółdzielni popiera wiele osób

Powstanie spółdzielni popiera wiele osób

Podziel się:

INFORMACJE\\\ W Żurominie powstanie kolejna spółdzielnia socjalna. Rada Miejska w głosowaniu podczas ostatniej sesji 30 października dała zielone światło dla tego pomysłu.

12 obecnych na posiedzeniu radnych opowiedziało się za tym pomysłem, jeden radny się wstrzymał. Z głosowania przed podjęciem uchwały wyłączył się natomiast radny Marcin Olczak. – Chciałbym prosić o wyłączenie mnie z tego głosowania ze względu na możliwy konflikt prawny - powiedział radny.
Jak pisaliśmy i co było podkreślone podczas komisji, gdy prezes Fundacji „Żywa przestrzeń” Agata Grzywińska prezentowała założenia działalności spółdzielni, radny Olczak zasiada w Radzie Nadzorczej Fundacji, razem z Adamem Ejnikiem i Piotrem Sugalskim. Dlatego postanowił nie brać udziału w głosowaniu nad uchwałą wyrażającą wolę gminy przystąpienia do tego pomysłu.
Spółdzielnia Socjalna „Mamy czas” ma skupiać mamy, chcące wrócić na rynek pracy. Planuje pozyskać lokal w gminnym Inkubatorze Przedsiębiorczości, by urządzić w nim klubokawiarnię.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB