Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

WKRA MA PATENT NA NADNARWIANKĘ

2019-11-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-08 12:23:19)
Jedną z bramek zdobył Bartłomiej Żelazny

PIŁKA NOŻNA\\\ Ważne zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie odniosła Wkra Żuromin. Podopieczni Macieja Grzybowskiego pokonali przy Żeromskiego 5 Nadnarwiankę Pułtusk 2:0 po bramkach Daniela Mitury i Bartłomieja Żelaznego.

Spotkanie Wkry Żuromin i Nadnarwianki Pułtusk było z gatunku tych o „sześć” punktów. Obie drużyny przed tą kolejką znajdowały się w dolnych rejonach tabeli. Żurominianie w strefie spadkowej, Nadnarwianka tuż nad nią. Na grających przed własną publicznością piłkarzach żuromińskiej ciążyła jednak nieco większa presja. Być może właśnie to było powodem fatalnego początku spotkania. Pierwszy kwadrans „zielono-czerwoni” byli zagubieni, a brak dokładności w grze sprawiał, że skrzydła rozwinąć mogli przyjezdni.
Wkra dopiero w 18 minucie, po stworzeniu pierwszej składniejszej akcji zaczęła przejmować inicjatywę. To też przełożyło się na sytuacje bramkowe, a przede wszystkim gole.
W 32 minucie żurominianie budowali akcję środkiem boiska. Kaźmierski zagrał do Kamińskiego, ten dostarczył futbolówkę Żelaznemu, który tego dnia występował w ataku, a kapitan żurominian uruchomił podaniem Miturę. Napastnik Wkry dopadł do piłki na piętnastym metrze prawie równocześnie z bramkarzem, zaatakował piłkę wślizgiem i skierował do bramki gości. Drugie trafienie przyszło parę minut przed przerwą. Kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Yurii Hrushytskyi, między dwóch obrońców wbiegł Bartłomiej Żelazny i znakomitym strzałem głową zdobył drugą bramkę. Najpierw asysta, teraz gol - to był dzień kapitana Wkry, a przecież mógł tego dnia nie grać.
– Żelazny poprzedni mecz zakończył z kontuzją, cały tydzień nie trenował. Zdecydowałem również na zmianę, Bartek zagrał w ataku i jak widać opłaciło się – mówi trener żurominian Maciej Grzybowski.

W drugiej połowie żurominianie mogli zagrać inaczej. Nie musieli forsować tempa, mogli poczekać na rywala. Nadnarwianka nie mając nic do stracenia ruszyła do ataku, ale defensywa spisywała się bez zarzutów. Dopiero w końcówce meczu było nieco groźniej pod bramką Michała Michalaka. Ostatecznie jednak goście gola nie zdobyli.
Piłka wpadła do siatki za to po strzale debiutującego w pierwszej drużynie Seweryna Gajewskiego. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego i wynik nie uległ zmianie.
Nadnarwianka wyraźnie „leży” zespołowi z Żuromina. To było już ósme kolejne wygrane spotkanie z zespołem z Pułtuska. Żurominianie dzięki trzem punktom wydostali się ze strefy spadkowej, ale runda jeszcze się nie kończy. W sobotę kolejne ważne spotkanie. Wkra zagra w Ostrołęce z Koroną.