Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

NOC BIBLIOTEK W JEDYNCE

2019-11-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-12 12:05:21)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Tym razem udostępniamy nasze łamy uczestnikom Nocy Bibliotek. Przeczytajcie relację Angeliki Czyżyk, uczennicy SP nr 1.

W dniu 18.10.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie od godz. 19.00 – 24.00 po raz trzeci została zorganizowana akcja „Noc Bibliotek”, która nawiązywała do tematu tegorocznego spotkania “Znajdźmy wspólny język”. Celem tego spotkania było propagowanie czytelnictwa, promocja naszej biblioteki oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.
Noc Bibliotek została zainicjowana w 2015 roku jako ogólnopolska akcja promująca czytanie poprzez promocję bibliotek - najbardziej dostępnych instytucji kultury z ofertą dla mieszkańców w każdym wieku, których zasoby warto poznać i z nich korzystać.
Spotkanie odbywało się w miłej atmosferze. W celu integracji grupy zostały przeprowadzone gry i zabawy dydaktyczne : "Czytelnicze domino." "Kalambury." Znaleźliśmy wspólny język " Noc Bibliotek" minęła nam pod znakiem wspólnej zabawy. Oglądaliśmy film pt: "Ptyś i Bil" (który umożliwiła nam Noc Bibliotek CEO z Warszawy). Tak relacjonowała uczestniczka w czasie przeprowadzonego wywiadu na temat akcji zorganizowanej przez bibliotekarkę szkolną, wspólnie z panią dyrektor szkoły. Uczennica powiedziała, że czeka na kolejną "Noc Bibliotek" w szkole.
Dziękujemy uczestnikom "Nocy Bibliotek", bibliotekarce szkolnej, pani dyrektor szkoły. To była świetna noc. Czekamy na kolejne ciekawe inicjatywy

Oprac. Angelika Czyżyk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB