Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

STYPENDYŚCI I NAJLEPSI MATURZYŚCI

2019-11-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-14 12:02:07)
Jedna ze stypendystek z żuromińskiego liceum z rodzicami, starostą i dyrektor wydziału oświaty

Jedna ze stypendystek z żuromińskiego liceum z rodzicami, starostą i dyrektor wydziału oświaty

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Samorząd powiatu po raz kolejny nagrodził najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prymusi dostali stypendia starosty. Podczas gali wręczenia nagrody dostali też najlepsi maturzyści. Wszystkiemu przyglądali się dumni rodzice.

Na uroczystość oprócz uczniów przybyli też ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Jak podaje starostwo, miała ona na celu wyróżnienie osób, które swoją nauką, pracą, czy postawą pokazują, że wyrastają ponad przeciętność, że warto się uczyć i ciężko pracować. Taki był również cel przyjętego przez Radę Powiatu Żuromińskiego w 2012 r. „Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży”. Tegoroczni stypendyści i maturzyści wysoką średnią ocen, innymi osiągnięciami edukacyjnymi, sportowymi, artystycznymi i społecznymi, a także wynikami na egzaminie maturalnym pokazali, że programy wspierania edukacji mają sens. Warto je kontynuować i rozwijać. Kluczem do sukcesu jest zatem zapał, „głód wiedzy” młodych ludzi oraz osobowość, wiedza, entuzjazm nauczycieli przy wymiernym zaangażowaniu rodziców w edukację i wychowanie swoich dzieci.
Stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży za rok szkolny 2018/2019 otrzymali: Radosław Suwiński - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie, Joanna Dąbrowska - uczennica LO w Żurominie, Maria Łasińska - uczennica LO w Bieżuniu, Weronika Pawlak - uczennica LO w Bieżuniu, Klaudia Wieczorek - uczennica Technikum wchodzącego w skład ZSP w Żurominie, Natalia Szczepkowska - uczennica Technikum wchodzącego w skład ZSP w Żurominie, Andżelika Kryszczak - uczennica Branżowej Szkoły I stopnia wchodzącej w skład ZSP w Żurominie, Łukasz Lewandowski - uczeń Branżowej Szkoły I stopnia wchodzącej w skład ZSP w Żurominie, Marcelina Kaczorowska - uczennica Technikum wchodzącego w skład ZSP w Zielonej oraz Monika Kowalczyk, również uczennica tegoż technikum.
Drugą grupą wyróżnionych uczniów byli najlepsi maturzyści, którzy swoimi osiągnięciami przyczyniają się do promocji oraz kreowania pozytywnego wizerunku szkół i powiatu żuromińskiego w zakresie wysokich osiągnięć edukacyjnych. Jak powiedział podczas spotkania starosta Jerzy Rzymowski, szczególne powody do dumy może mieć w tym roku Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. - Szczegółowa analiza dokonana przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie wykazała, że uczniowie tej szkoły osiągnęli z egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym średni wynik 61,76 %. Dało im to pierwsze miejsce wśród liceów w rejonie działania Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie. Osiem osób (jedna trzecia zdających) uzyskało wynik powyżej 90% - podkreślił.
Najlepsi maturzyści ubiegłego roku szkolnego to: Kamil Paluszewski – absolwent LO w Żurominie, Jakub Wysocki, absolwent LO w Bieżuniu, Jakub Jasiński z ZSP w Zielonej oraz Krzesimir Krzywda z ZSP w Żurominie.
AO


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Regina #2823659 | 5.173.*.* 24 lis 2019 16:52

    średni wiek tych uzdolnionych maturzystów to chyba 50 lat

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pan Kleks #2818803 | 31.60.*.* 14 lis 2019 12:47

    A gdzie reszta stypendystów?!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)