Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIA Z RODZICAMI

2019-11-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-18 12:50:56)
Spotkania mają na celu edukację rodziców.

Spotkania mają na celu edukację rodziców.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Policjanci z żuromińskiej komendy prowadzą spotkania profilaktyczne z rodzicami w ramach kampanii „Białych Serc”. Dotyczą one zagrożeń narkomanii, a maja służyć także edukacji rodziców.

Na terenie gminy Kuczbork Kampania „Białych Serc” organizowana jest od 2007 roku. Koordynatorem akcji jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuczborku. Przystąpiło do niej wiele szkół i instytucji oraz policjanci z KPP w Żurominie. – Kampania ma na celu propagowanie życia bez narkotyków. Głównymi odbiorcami są: młodzież, dzieci, rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy – informuje sierż. szt. Monika Ejnik z żuromińskiej komendy.
6 listopada policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wzięli udział w spotkaniu z rodzicami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Przeprowadzili z nimi zajęcia informacyjno-prewencyjne na temat zagrożeń środkami odurzającymi.
- W pierwszej części pedagog-profilaktyk Piotr Wlizło zajmujący się problematyką uzależnień przedstawił rodzicom zachowania młodzieży, na jakie należałoby zwrócić uwagę w przypadkach podejrzeń zażywania przez nią środków odurzających – informuje Ejnik. W drugiej części to ona właśnie zaprezentowała rodzicom walizkę narkotykową, która zawiera substancje do złudzenia przypominające środki odurzające oraz akcesoria wykorzystywane do zażywania narkotyków. W asortymencie prezentowanej walizki znajdują się atrapy środków odurzających, akcesoria służące do ich zażywania, zdjęcia z opisem działania różnych środków i sposobów ich zażywania. Podane są również sloganowe nazwy narkotyków oraz ich ceny na czarnym rynku.
- Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież. Podobne spotkania odbędą się w najbliższym czasie w innych szkołach na terenie gminy Kuczbork – podkreśla funkcjonariuszka.
Działania skierowane do rodziców mają przypomnieć, że w trosce o dobro ich dziecka najważniejsza jest rozmowa, jak również prawidłowa współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami i policją.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB