Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

O CYBERPRZEMOCY Z UCZNIAMI

2019-11-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-19 12:44:29)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenie niechcianymi treściami – to zagadnienia, które policjantka żuromińskiej komendy przekazała ostatnio uczniom Szkoły Podstawowej w Gościszce.

Podczas pogadanki policjantka z żuromińskiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką uświadomiła ich, że wybory których dokonują teraz, mają wpływ na ich dalsze życie. Tematem spotkania z sierż. szt. Moniką Ejnik była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Starła się ona uświadomić młodzież, że internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia.
Policjantka scharakteryzowała uczniom zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób.
Ponadto podczas spotkania uczniom szkoły w Gościszce przekazano, jakie konsekwencje prawne grożą m.in. za stalking, znieważanie, poniżanie czy szykanowanie za pomocą internetu czy różnych aplikacji, a także gdzie mogą uzyskać pomoc, kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB