Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

PAMIĘĆ I PRZESTROGA- OBCHODY W SP W LUTOCINIE

2019-11-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-21 12:01:20)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\Pod takim hasłem odbyła się w Szkole Podstawowej w Lutocinie akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

W słowno-muzycznym widowisku przygotowanym przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem nauczycielek Danuty Pekról i Iwony Kaźmierczak uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Lutocin Jacek Kołodziejski, ks. proboszcz Wiesław Barański, dyrektor Zespołu Szkół Anna Paluszewska, wicedyrektor Bożena Janicka, nauczyciele, dzieci z przedszkola, uczniowie i rodzice.
W programie znalazł się hymn państwowy, kilka utworów lirycznych oraz pieśni patriotyczne z oprawą choreograficzną, które wzbudziły duży podziw zgromadzonych w sali gości. Dzieci w wojskowych strojach świetnie wcieliły się w role polskich dowódców i żołnierzy.
Prowadząca program Danuta Pekról najpierw rozmawiała z uczniami na temat wolności i patriotyzmu, podkreślając, iż należy mieć zawsze oczy szeroko otwarte, bo wolność nie jest nam dana raz na zawsze, a historia lubi się powtarzać. Potem zwróciła również uwagę na fakt, że mamy szczęście dorastać dzisiaj w wolnej Polsce, w kraju, w którym przelano dużo krwi za wolność i niepodległość dla kolejnych pokoleń.
Całość uroczystości miała bardzo podniosły charakter. Była to wyjątkowa i pouczająca lekcja patriotyzmu.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB