Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

CIEKAWA LEKCJA ANATOMII

2019-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-29 11:59:57)
Licealiści już po raz drugi wzięli udział w lekcji anatomii.

Licealiści już po raz drugi wzięli udział w lekcji anatomii.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Licealiści z Żuromina uczestniczyli w praktycznych zajęciach z anatomii w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. To część projektu.

W zajęciach, które odbyły się 15 listopada, wzięli udział uczniowie klas II i III LO.
- Pierwszy raz na takich zajęciach byliśmy rok temu. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, dlatego staraliśmy się, żeby były kontynuowane – mówi nam Marta Liszewska, nauczycielka chemii z liceum. A dlaczego? – Bo to zupełnie inna nauka anatomii, poznajemy na tych zajęciach nie tylko teorię, ale i praktykę. Są to zajęcia bardzo atrakcyjne – tłumaczy.
Cały program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wiążących swoją przyszłość z medycyną i kierunkami paramedycznymi. – Jest to lekcja anatomii w teorii i praktyce z możliwością dyskusji i zadawania pytań związanych ze studiami – dodaje Liszewska.
- Warsztaty poprowadzili dla nas Natalia, Kuba i nasza absolwentka Daria Kozdroń, studenci 3 roku kierunku lekarskiego należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA. Dzięki nim mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda proces donacji i preparacji ciał. Dla naszych licealistów był to pierwszy sprawdzian przed rozpoczęciem studiów na kierunkach medycznych i pokrewnych – podkreśla chemiczka. Jak nam powiedziała, osoby prowadzące warsztaty w ramach projektu „Medycyna na start” opowiadają wszystko z pasją, która z kolei motywuje innych młodych ludzi do realizowania planów oraz rozbudzenia w nich zamiłowania do medycyny i anatomii. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestniczenia w tych wyjątkowych warsztatach – kończy Marta Liszewska.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB