Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

BEZ MEDALI Z NOWEGO MIASTA

2019-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-29 12:00:53)

Podziel się:

SIATKÓWKA\\\ Mini Volley Żuromin zajął szóste miejsce w międzywojewódzkim turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Wyjazd nie obfitował w medale dla żuromińskich młodzików, ale był świetnym doświadczeniem na przyszłość.

W sobotę 16 listopada na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbył się międzywojewódzki turniej o Puchar Burmistrza w kategorii czwórek. W stawce trzynastu zespołów dwa z nich reprezentowały żuromiński klub Mini Volley. Poza tym mieliśmy drużyny z trzech innych województw – warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Pierwszy zespół drużyny z Żuromina miał spore ambicje przed turniejem, żurominianie chcieli namieszać w czołówce i byli bardzo blisko by walczyć o medale. Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego w spotkaniach grupowych bez starty seta pokonali Stal Grudziądz i Kostet Grudziądz II. Niestety z walki o medale wykluczył ich zespół AZS Olsztyn. Żurominianie walczyli zatem o miejsca 5-8. Tam jedno zwycięstwo i jedna porażka sprawiły, że Volley zakończył rywalizację na pozycji szóstej.
Drugi zespół radził sobie słabiej. Przegrywając trzy spotkania (Sokół Nowe Miasto I, Kormoran Dobre Miasto, KaEmKa Starogard II) bez zwycięstwa w choćby jednym secie zakończyli rywalizację na ostatnim miejscu w stawce. Z pewnością jednak był to kolejny turniej, w którym mogli zdobyć doświadczenie i sprawdzić, gdzie popełniają błędy oraz co należy poprawić.

OM

Wyniki

Volley Żuromin - Stal Grudziądz 2:0
Volley Żuromin - Kostet Grudziądz II 2:0
Volley Żuromin - AZS Olsztyn I 0:2
Volley Żuromin - Kostet Grudziądz II 2:0
Volley Żuromin - Kostet Grudziądz II 1:2

Klasyfikacja końcowa:
1. KaEmKa Starogard Gdański I
2. Kormoran Dobre Miasto
3. Sokół Nowe Miasto Lubawskie I
4. AZS Olsztyn I
5. Koset Grudziądz I
6. Volley Żuromin I
7. Koset Grudziądz II
8. AZS Olsztyn II
9. Hermes Dywity
10. KaEmKa Starogard Gdański II
11. Stal Grudziądz
12. Sokół Nowe Miasto Lubawskie II
13. Volley Żuromin II

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB