Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

DRUGI „PAT” W BIEŻUNIU

2019-12-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-04 12:02:01)
Na koniec uczestnicy przystanku zrobili sobie pamiątkową fotografię.

Na koniec uczestnicy przystanku zrobili sobie pamiątkową fotografię.

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ „Profilaktyka a Teatr” po raz kolejny zawitała do Bieżunia. Młodzież miała okazję wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach. Oprócz tego z młodymi ludźmi prowadzono profilaktyczne pogadanki o zagrożeniach narkomanią.

Pięćdziesięcioro młodych ludzi z powiatu żuromińskiego wzięło udział w II Przystanku „Profilaktyka a Teatr”, który odbył się z piątku na sobotę w hali sportowej w Bieżuniu. Poświęcony był pamięci st.asp. Roberta Wiercińskiego, wielkiego przyjaciela działań profilaktycznych, który w ubiegłym roku zginął w wypadku samochodowym.
Przystanek uroczyście otworzył zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie podinspektor Robert Stawiski.
„Nie wracajmy jeszcze na ziemię, nie wracajmy jeszcze na ziemię w obłokach najlepiej się marzy”- zabrzmiały słowa hymnu PaT i oczywiście tradycyjna „belgijka” zakończyła oficjalne otwarcie Przystanku.
- Młodzież ma do swojej dyspozycji warsztaty dobrego słowa prowadzone przez Zbyszka Izdebskiego, teatralne prowadzone przez Marzenę Lorkowską, zumby, które prowadzi Lucyna Pawlak oraz kreatywne, które prowadzę osobiście – mówi organizator Piotr Wlizło ze Stowarzyszenia Wagon Inicjatyw. Oprócz tego jest blok zajęć takich jak koncert Przemka Szelugi „Pandy”, pierwszej pomocy prowadzonych przez Julkę Zajdzińską, krótkofalarskich i oczywiście zakończymy to przeglądem zdjęć z dnia, oraz filmami Grand OFF czyli najlepszymi filmami krótkometrażowymi świata – powiedział nam przed rozpoczęciem „PaT” Wlizło. A co na taki harmonogram odpowiedzieli sami uczestnicy? - Mnie podobały się zajęcia kreatywne - mówi Arek uczeń klasy 7b z ZPO w Bieżuniu i popiera go w tym Piotrek z 8 klasy szkoły w Gościszce. - Nam najbardziej podobały się warsztaty teatralne - dodają dwie Natalki z kl. 7b bieżuńskiej szkoły, które przydadzą się na pewno w przyszłości podczas występów szkolnych. Z kolei Weronice z Jonnego uczennicy 6 klasy SP w Lutocinie przypadły do gustu zajęcia robienia bransoletek z kolorowych sznurków i nitek. Warsztaty dały też młodym ludziom przesłanie: „Bądź dla innych czymś, co pozwoli im być czymś więcej dla samych siebie”.

Przystanek odbył się dzięki Stowarzyszeniu Wagon Inicjatyw oraz firmie Szinuk pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń Andrzeja Szymańskiego, a partnerami projektu byli Komenda Powiatowa Policji w Żurominie, M-GOK w Bieżuniu, Hala Sportowa i ZPO w Bieżuniu. Przedsięwzięcie było finansowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kuczborka, Lutocina, Bieżunia, Żuromina oraz sponsorów.

Wiesław Paszta


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB