Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

OPŁATEK EMERYTÓW I RENCISTÓW

2019-12-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-18 13:04:53)
W spotkaniu opłatkowym wzięli udział od lewej: sekretarz kuczborskiego urzędu, starosta i przedstawicielki gminy Lubowidz 2.

W spotkaniu opłatkowym wzięli udział od lewej: sekretarz kuczborskiego urzędu, starosta i przedstawicielki gminy Lubowidz 2.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Świąteczna, rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowemu w żuromińskim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które odbyło się 10 grudnia w jednej z żuromińskich restauracji. Było prawie 200 gości.


Wszystkich zebranych członków, a także gości, wśród których znaleźli się starosta Jerzy Rzymowski, burmistrz Aneta Goliat, kierownik MGOPS Andrzej Wiśniewski, dyrektor ŻCK Janusz Kuklewicz i ks. Robert Besert, witał członek zarządu Andrzej Michalski, życząc zdrowia przewodniczącemu koła Janowi Lotarskiemu, który z powodów zdrowotnych nie mógł być obecny.
- Nasze koło liczy obecnie 190 osób. To już potężne koło. W tym roku przyjęliśmy 50 osób i nadal nas przybywa – poinformował Michalski. Związek ma członków na terenie wszystkich gmin oprócz Siemiątkowa, ale to tylko kwestia czasu. – Wszystko wskazuje, że do końca naszej kadencji może powstać Zarząd Rejonowy w Żurominie. To postawiliśmy sobie za cel – dodał. I podkreślił, że zwiększenie szeregu w związku możliwe jest dzięki przychylności władz powiatu i gmin, które wspierają go jak tylko mogą, m.in. przy organizacji wycieczek czy spotkań okolicznościowych.
Emerytom życzenia składali kolejno starosta żuromiński, który rzeczywiście zauważył zwiększenie liczy członków związku, burmistrz Żuromina, przedstawiciele zarządu okręgowego PRERiI z Płocka, a błogosławieństwo odmówił ks. Robert Bessert.
Po przemówieniach wszyscy najpierw trzymając się za ręce zaśpiewali kolędę, a potem składali sobie życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem.
W spotkaniu wzięli tez udział przedstawiciele zarządu rejonowego PZERiI z Mławy, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Lubowidz oraz sekretarz kuczborskiego urzędu, reprezentująca wójta. Przywieźli ze sobą drobne, słodkie upominki.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB