Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

III FESTIWAL KOLĘD W ZSP W ZIELONEJ

2019-12-24 10:05:33 (ost. akt: 2019-12-24 10:08:30)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Po raz trzeci w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej odbył się festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Świąteczny klimat udzielił się wszystkim zebranym.

W programie festiwalu znalazł się konkurs piosenki świątecznej w dwóch kategoriach wiekowych (kl. 1-3 szkoły podstawowej i 4-8 szkoły podstawowej), kiermasz ozdób świątecznych, spotkanie z Mikołajem oraz fotobudka. Na scenie przed zebranymi kolejno pojawiali się mali artyści, soliści lub całe zespoły, które wykonywały świąteczne utwory. Śpiewali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, Szkoły Podstawowej w Zielonej, Gościszce, Poniatowie, Przeradzu Małym, Lutocinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie, czy Syberii.
Jury, w którym zasiedli Ewa Koper i Andrzej Rogoziński z GOK w Kuczborku oraz Krzysztof Błaszkiewicz z ZSP w Żurominie oceniło wszystkie występy i przyznało nagrody w obu kategoriach, choć jak podkreślił Andrzej Rogozinski, wybór był trudny i jurorzy długo dyskutowali, nim wybrali zwycięzców i wyróżnionych. Wśród najmłodszych uczestników nagrodzono Maję Stańczak z SP nr 1 w Żurominie, drugie miejsce zajęła Julia Ciesielska z SP w Zieluniu, a trzecie dzieci z klas 1-3 ZPO w Zielonej. Wyróżnienia w tej kategorii dostali: Wiktoria Błaszkiewicz z Zielunia, Weronika Węgrzyn z SP w Bieżuniu.
W starszej kategorii, gdzie różnica wieku uczestników była dość spora, także było sporo dylematów, zarówno z uwagi na wiek uczestników, a także to, że występowały grupy i soliści. Najlepiej zaprezentowały się: Zuzanna Chądzyńska z ZPOw Zielonej, Łucja Lorkowska z SP nr 1 w Żurominie, Alicja Więckowska z SP nr 1 w Żurominie. Wyróżniono zaś zespół „Kornel band” z SP nr 2 w Żurominie, Zuzannę Michnę z ZPO w Zielonej.
Festiwal zorganizowali wspólnie ZSP, Rada Rodziców szkoły oraz Stowarzyszenie „Start”, dofinansowało starostwo, a honorowy patronat objął starosta Jerzy Rzymowski. Ten ostatni zabierając głos gratulował przedsięwzięcia i tego, że dzięki festiwalowi można było poczuć świąteczny klimat.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB