Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

ŚWIĘTA MINĘŁY SPOKOJNIE

2019-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-31 12:32:41)
Zdarzenie w Poniatowie z 20 grudnia. Wyglądało groźnie

Zdarzenie w Poniatowie z 20 grudnia. Wyglądało groźnie

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Podczas świąt na Mazowszu drogach doszło do 28 wypadków, w których zginęły 4 osoby. 41 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 81 nietrzeźwych kierujących. U nas było bezpiecznie.

O dziwo w powiecie nie było wielu zdarzeń z nietrzeźwymi kierującymi. Zanotowano dwa, ale tuż przed świętami. 20 grudnia na trasie z Poniatowa do Żuromina, 26-letni mieszkaniec naszego powiatu podczas wyjeżdżania citroenem z terenu myjni nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Żuromina kierowcy opla astry. Oba auta znalazły się na przeciwległym pasie, gdzie uderzyły w ciężarówkę. Obaj kierowcy aut osobowych odnieśli obrażenia, w tym sprawca z citroena ma złamane śródręcza, a u kierowcy opla stwierdzono ogólne potłuczenia i otarcia naskórka. – Po badaniu alkomatem okazało się, że sprawca był w stanie nietrzeźwości. Miał 2 promile w wydychanym powietrzu, stracił prawo jazdy – informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński. O karze zdecyduje sąd. Pozostali uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
22 grudnia ok. 2.45 w Rozwozinie policja interweniowała na prywatnej posesji. Patrol wezwał właściciel, który usłyszał hałas, po czym zauważył na podwórku nieproszonych gości, którzy z użyciem siekiery zniszczyli m.in. karoserię jego samochodu. – Niemal natychmiast zatrzymano sprawców tegoż zakłócenia miru domowego – mówi Łopiński. Dwóch mężczyzn i kobieta przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali karze. Przedstawiono im zarzuty z art. 288 kk (zniszczenie mienia) i 193 kk (zakłócenie miru domowego). – W trakcie przeprowadzanej interwencji okazało się, że kierująca samochodem kobieta była w stanie nietrzeźwości, miała ponad 0,5 promila – kończy rzecznik. Kobieta straciła prawo jazdy.
Z poważniejszych zdarzeń zanotowano jedynie włamanie do sklepu spożywczego przy ul. Żeromskiego. Doszło do niego w nocy z 26 na 27 grudnia, a odkrył je pracownik sklepu, który przyszedł do pracy po świętach. – Na miejscu zabezpieczono ślady, co pozwoliło szybko ustalić sprawcę – informuje nas rzecznik policji. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Żuromina. Ukradł papierosy i alkohol, a łączne straty właściciel sklepu wycenił na 7 tys. zł. Jak podaje rzecznik, mężczyzna odpowiadał już wcześniej za podobne przestępstwa, przestawiono mu więc zarzut z art. 279 par. 1 kk w związku z art. 64 par. 1 kk. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Tego samego dnia ok. godz. 16.00 zapaliła się ściółka w jednym z kurników w Adamowie. Budynek był nagrzewany w związku z przyjęciem inwentarza, ale na szczęście pożar ugaszono w zarodku. Nim na dobre przyjechała straż i policja, ogień ugasili pracownicy.
Do poważniejszego zderzenia samochodów doszło wczoraj, ok. 6.30, w Chojnowie, na skrzyżowaniu drogi wiodącej z Kuczborka do Sarnowa i do Gościszki. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego 45-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego, który jadąc renaultem od Gościszki zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem, którym kierował 42-latek z naszego powiatu. Zarówno on, jak i jadący z nim 70-letni pasażer trafili do żuromińskiego szpitala. Kierowca ma złamany obojczyk, 70-latek zaś nie odniósł poważniejszych obrażeń, został zwolniony do domu. – Kierujący byli trzeźwi. Czynności będą prowadzone na podstawie art. 177 kk. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek – kończy rzecznik.
Przed nami kolejny przedłużony weekend, tym razem sylwestrowy. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku, tak abyśmy wszyscy szczęśliwie powitali Nowy Rok.
AO
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Regina #2845258 | 83.12.*.* 7 sty 2020 14:11

    kobieta to podobno była dziewczyna syna gospodarzy. Co on jej zrobił, że wróciła z siekierą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz