Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

NAUKA BĘDZIE PRZYJEMNIEJSZA

2020-01-08 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-08 12:03:36)
Uczniowie pokazali w programie artystyczny, dlaczego warto uczyć się obcych języków

Uczniowie pokazali w programie artystyczny, dlaczego warto uczyć się obcych języków

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Uczniowie lutocińskiej podstawówki będą mieli teraz lepsze warunki do nauki języków obcych. W grudniu otwarto tu nowoczesną pracownię językową, na którą pozyskano sporą dotację.

- Fundusze na pracownię pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych, do którego napisałam wniosek – mówi nam Katarzyna Kapela, nauczycielka języka angielskiego z lutocińskiej podstawówki. O tym, że właśnie w UM jest możliwość pozyskania dofinansowania na pracownię nauczycielka dowiedziała się od wójta. Napisała wniosek i udało się. Środki pozyskano i pracownię przygotowano i urządzono bardzo szybko.
W jej uroczystym otwarciu wzięli udział zarówno wójt z sekretarzem jak i skarbnikiem gminy, ale również radni Rady Gminy w Lutocinie oraz pracownicy szkoły wraz z dyrektor i z przewodniczącymi Rady Rodziców.
Gości witała dyrektor Anna Paluszewska, a zaraz po jej wystąpieniu wójt Jacek Kołodziejski wraz ze skarbnik Justyną Dobiesz uroczyście przecięli symboliczną wstęgę i tym samym oddali pracownię do użytku.
O tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych pokazali zebranym uczniowie klas IIIa, Vb i Va w krótkim programie artystycznym. Nie zabrakło w nim oczywiście angielskich piosenek.
Potem Kołodziejski opowiedział, jak doszło do pozyskania środków, dziękując tym samym anglistce Katarzynie Kapeli za zaangażowanie w przygotowanie wniosku i wszystkim pozostałym zaangażowanym w realizację inwestycji.
Słowa podziękowania do wykonawców i firm współpracujących skierowała Anna Paluszewska. Podkreśliła, że gdyby nie współpraca gminy ze szkołą, poparcie wniosku o dofinansowanie i zabezpieczenie wkładu własnego gminy, szkoła nie miałaby dziś nowoczesnego sprzętu do nauki języków.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB