Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

CZUJNIK WSKAZUJE JAKOŚĆ POWIETRZA

2020-01-09 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-09 11:35:33)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Podobnie jak w Żurominie tak i w Bieżuniu pojawił się ostatnio czujnik, dzięki któremu mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jakiej jakości powietrze jest danego dnia w ich mieście.

Specjalna tablica zawisła na budynku Urzędu Miasta i Gminy. - Po samym kolorze liter widać, czy powietrze w Bieżuniu jest dobre, czy złe – mówi burmistrz miast Andrzej Szymański. Zielone oznacza dobrą jakość, pomarańczowe – średnią, a czerwone złą.
Na tablicy mieszkańcy mogą oprócz komunikatu z jakością powietrza przeczytać również, jaka jest danego dnia temperatura, ciśnienie oraz wilgotność powietrza.
Pomiarów dokonują dwa czujniki, zamontowane w dwóch różnych miejscach miasta. Jeden umieszczono na budynku Miejsko-Gminnego Domu Kultury, a drugi w pobliżu Zespołu Placówek Oświatowych. – Po mojej diagnozie i analizie czystości powietrza zdecydowanie czystsze jest na ul. Zamoyskiego. Ul. Mławska jest wielokrotnie bardziej zanieczyszczona i to widać – dodał burmistrz.
Jak poinformował, mieszkańcy mogą ściągnąć sobie specjalną aplikację na telefon i tam sprawdzać właśnie jakość powietrza.
AO

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tempelrider #2850762 | 31.0.*.* wczoraj, 09:33

  lepiej zabadajcie jakoś powietrza pod względam stężenia azotu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Żurominiak #2850023 | 37.248.*.* 15 sty 2020 17:41

  Zobaczcie nawet ratusz mają ładniejszy !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Żurominianin #2846911 | 5.173.*.* 10 sty 2020 14:52

  U nas w Żurominie sytuacja identyczna. Kto jest winien takiej sytuacji? Moim zdaniem winna jest niewiedza o szkodliwości spalania śmieci. Co wiąże się z brakiem odpowiedzialności za zdrowie własne własnej rodziny sąsiadów i mieszkańców naszego miasta. Następną przyczyna jest pazerność. Przecież zaoszczędzę pieniądze spalając śmieci plastyki i inne trujące materiały w których są związki trujące. zatruję obcych nie siebie, a ci obcy rozumują w ten sam sposób. Jak temu zapobiec? Kto ma narzędzia ażeby temu zapobiec? Prosta metoda jak w Lesznie. Straż Miejska powinna być wyposażona w sprzęt do sprawdzania jakości spalin z poszczególnych zabudowań na terenie gminy i miasta Żuromin. Tak wyposażeni strażnicy powinni ruszyć dupy i być osiągalni pod telefonem w celu stwierdzenia że łamanie prawa w danym gospodarstwie ma miejsce. Kara mandatem minimum tysiąc złotych otrzeźwiłaby ten pust łeb i wielu innych debili którzy tak robią. Nieprzyjęcie mandatu równa się co można przeczytać wyżej z karą w wysokości pięciu tysięcy złotych. Efekt będzie natychmiastowy. A wszystko czyli zdrowie nasze naszych dzieci i wnuków jest w rękach WŁADZY czyli pani Anety Goliat Pana Michała Bodenszaca. Zarówno władza jak i strażnicy miejscy z rodzinami również są zatruwani. CZYŻBY TYM LUDZIOM NIE ZALEŻAŁO?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. u nas też by tak mogło być #2846606 | 37.47.*.* 9 sty 2020 20:52

  Pięć tysięcy złotych za palenie plastiku w piecu Sąd w Lesznie nałożył maksymalną grzywnę za zanieczyszczanie powietrza przez prywatną osobę. To pierwsza taka kara. Strażnicy miejscy udowodnili mieszkańcowi Leszna, że palił w swoim domu plastikowymi elementami oraz płytami wiórowymi. Komendant leszczyńskich strażników Mirosław Frątczak przyznaje, że jego podwładni chcieli mieszkańca Leszna ukarać mandatem: Mężczyzna uznał, że nic złego nie robi i nie przyjął mandatu. Taki mamy obowiązek. Jeżeli ktoś odmawia przyjęcia mandatu, to obligatoryjnie wniosek o ukaranie kierujemy do sądu. Mam nadzieję, że ta decyzja sądu może być ostrzeżeniem dla innych palących śmieciami. Uświadomi im, że za spalanie odpadów i robienie tego typu rzeczy naprawdę grożą bardzo drastyczne i konkretne kary.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz