Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

WOŚP ZAGRA GŁOŚNO PO RAZ 28.

2020-01-10 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-10 11:52:09)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ 12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem jest pomoc dziecięcej medycynie zabiegowej. W naszym powiecie zagrają sztaby w Bieżuniu i Żurominie.

Orkiestrowe granie w powiecie zacznie się już w sobotę 11 stycznia o godz. 9.00. Na ten dzień zaplanowano otwarty turniej piłki siatkowej, który odbędzie się w hali sportowej przy liceum. Środki z wpisowego od drużyn uczestniczących w rozgrywkach oraz z licytacji trafią do puszek WOŚP.
Główne działania związane z akcją odbędą się w niedzielę. Tu zarówno sztab w Żurominie, jak i w Bieżuniu przygotowały mnóstwo atrakcji, zarówno związanych z licytacjami, jak i muzycznych. W Żurominie wszystko zacznie się o godz. 13.00 występem miejscowej Orkiestry Dętej, potem na scenie zaprezentują się wokalistki z ŻCK oraz dzieci z miejskich szkół. Główną licytacją zaplanowano na godz. 16.00, a wśród fantów, które będzie można nabyć, znalazły się m.in. koszulka Łukasza Teodorczyka, rękawice bokserskie Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. Do akcji przyłączyła się też nasza redakcja Kuriera Żuromińskiego, która tradycyjnie na obie licytacje (w Żurominie i Bieżuniu) przekazała między innymi stronę reklamową.
W Bieżuniu również czekają na licytujących atrakcyjne gadżety. Gratką jest koszulka z autografem Zenka Martyniuka, pozyskana już we wrześniu podczas jego koncertu z okazji gminnych dożynek oraz bon podarunkowy na lot motoparalotnią. Będą też vouchery na różne usługi, złote zawieszki i liczne przekazane przez darczyńców drobiazgi. W całość zaangażowanych jest spora grupa wolontariuszy.
O godz. 20.00 odbędzie się tradycyjne „Światełko do nieba”. Jak co roku wszyscy liczą, ze zostanie pobity zeszłoroczny rekord i uda się zebrać więcej środków.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB