Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

DWA TRIUMFY MARIUSZA GROTKOWSKIEGO

2020-01-10 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-10 11:59:46)

SPORT \\\ Koniec 2019 roku przyniósł kolejne medale Mariuszowi Grotkowskiemu. Został podwójnym Mistrzem Polski. Złoto zdobył w trójboju siłowym oraz w wyciskaniu sztangi leżąc.

Między 20, a 22 grudnia w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, a także Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. To był ostatni akt występów w 2019 roku siłacza z powiatu żuromińskiego Mariusza Grotkowskiego. Grotkowski podczas mistrzostw w Spale znów potwierdził, że w Polsce należy do ścisłego topu.

W trójboju siłowym w swojej kategorii wagowej, czyli 66 kilogramów nie przeszkodził mu nikt. Co więcej, Grotkowski wygrał także klasyfikację open. Osiągnięty wynik w trzech konkurencjach - wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu to 732,5 kilograma.

Równie znakomity wynik zawodnik Wikinga Starachowice osiągnął w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Wynik 205 kilogramów pozwolił na bezapelacyjne zwycięstwo w swojej kategorii wagowej, a także na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji open.