Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

TRZY POKOLENIA KOLĘDOWAŁY

2020-01-14 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-14 13:42:13)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ „Cicha noc...” - pod tym hasłem 10 stycznia w ZPO w Zielonej odbył się tradycyjnie coroczny, wzruszający i pełen zadumy „Koncert kolęd trzech pokoleń

Jego celem jest przeniesienie się, choć na chwilę, w atmosferę niedawno minionych świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd. Jednocześnie wspólne kolędowanie łączy kolejne pokolenie i pokazuje, jak ważne jest podtrzymywanie tradycji.
Po powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektor placówki Grażynę Chmielewską kolędowe śpiewanie rozpoczął chór szkolny. Niesamowite umiejętności wokalne zaprezentowały też uczennice szkoły: Zuzanna Chądzyńska, Zuzanna Michna, Julita Ogrodowczyk, Karolina Żujewska, Katarzyna Piotrowicz, Natalia Górczewska oraz Julia Zaniewska. Dodatkowo Julia Dobies zagrała na keyboardzie, a uczniowie klasy VI na dzwonkach. Jak zawsze duże wrażenie na publiczności wywarł występ uczniów z klas I-III, którzy także zaśpiewali kilka kolęd.
Jak mów nazwa, kolędowały pokolenia. Po najmłodszych uczniach szkoły wystąpiły też panie z Klubu Seniora „Zielenianki” w Zielonej oraz chór złożony z nauczycieli tejże szkoły. W tym roku po raz pierwszy w szkole wystąpił, niedawno utworzony, chór parafialny działający przy tutejszej parafii św. Marcina w Zielonej. Nie zabrakło również wspaniałego występu Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonej pod batutą pana Andrzeja Banacha.
W kolędowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu oraz kuczborskiej gminy. Jak zawsze na występ licznie przybyli też mieszkańcy naszej wsi.
Tradycyjnie na koniec podziękowano nauczycielce Jolancie Lipińskiej za wokalne przygotowanie wszystkich uczestników.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB