Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

SUKCES ŻUROMIŃSKIEJ POLICJI

2020-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-16 12:04:38)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Policjanci z Żuromina zatrzymali dwóch braci, mieszkańców powiatu działdowskiego, którzy kradli narzędzia i wartościowe rzeczy z terenu 4 powiatów.

W sobotę 4 stycznia policjanci z Żuromina otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Żuromin, że z jego posesji zginęły kosa spalinowa oraz sprężarka. Sprzęt ten zgłaszający widział ostatni raz kilka dni wcześniej. Skojarzył jednak, że tego właśnie dnia w okolicy wsi widział samochód osobowy na działdowskich numerach rejestracyjnych.
- Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili właściciela samochodu, o którym informował poszkodowany. Podjęte czynności doprowadziły żuromińskich kryminalnych na teren gminy Płośnica w powiecie działdowskim, gdzie zastali dwóch braci w wieku 22 i 27 lat. W pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na terenie ich posesji znalezione zostały skradzione sprzęty z ostatniego zgłoszenia oraz wiele innych przedmiotów – informuje rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński.
Jak się okazało znalezione pozostałe rzeczy tj. piła spalinowa elektronarzędzia czy akumulatory pochodziły z 13 nierozwiązanych dotąd spraw zaistniałych na terenie powiatu mławskiego, rypińskiego, brodnickiego, w tym 6 z powiatu żuromińskiego. Cały sprzęt, który odnaleźli kryminalni w gminie Płośnica oszacowany został na kwotę blisko 25 tysięcy złotych.
- Odzyskane mienie jest sukcesywnie zwracane pokrzywdzonym – dodaje Łopiński.
Mieszkańcom powiatu działdowskiego, przedstawiono zarzuty z art, 279§1 kk (kradzież) i 278§1 kk (kradzież z włamaniem). Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB