Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

RÓŻNE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI

2020-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-16 12:06:38)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Przyjrzeliśmy się, jak od stycznia wyglądają stawki za odbiór śmieci segregowanych w pozostałych gminach powiatu. Okazuje się, że najwyższe są w Żurominie i Kuczborku.

W gm. Lutocin przetarg na odbiór śmieci rozstrzygnięty został w listopadzie 2018r. Obejmuje świadczenie usługi przez dwa lata – 2019 i 2020 r. Odpady odbiera tu sierpeckie przedsiębiorstwo EMPEGEK, a mieszkańcy płacą 11 zł od osoby za śmieci segregowane, zaś w przypadku stwierdzenia uchylania się od tego obowiązku zapłacą 33 zł kary (od osoby). Zniżka za kompostowanie bioodpadów wynosi 1 zł.
Z kolei w gm. Kuczbork mieszkańcy będą płacić stawkę 22 zł za osobę w przypadku segregowania, zaś kara ma wynieść 50 zł. Śmieci odbierają tu Żuromińskie Zakłady Komunalne. Gmina ta ma drugą z najwyższych stawek za śmieci w naszym powiecie. Najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Żuromin, gdzie jak pisaliśmy od 1 lutego obowiązywać będą kwoty 22 zł i 66 zł.
W Lubowidzu śmieci odbiera konsorcjum firm „KOMA” z Ełku i PPPHT Andrzeja Ludwiczaka z Niechłonina. Wyłoniono je w przetargu w listopadzie. Ale tu radni nie podnosili jeszcze opłat. Na razie obowiązują stare stawki, od czerwca mieszkańcy płacą 9 zł za osobę w przypadku segregacji i 18 zł w przypadku niesegregowania śmieci. Na wprowadzenie zapisów nowej ustawy samorządy mają czas do września. Kiedy w tym samorządzie zapadnie decyzja o wprowadzeniu zapisów ustawy, nie wiadomo.
W gminie Bieżuń przetarg na odbiór śmieci komunalnych w 2020r. także rozstrzygnięto pod koniec minionego roku. Zainteresowanie nim wykazały dwie firmy – Żuromińskie Zakłady Komunalne, które zaoferowały kwotę ponad 849 tys. zł oraz konsorcjum firm z Ligowa i Brodnicy, które przedstawiło, że odbierze odpady za nieco ponad 836 tys. zł. Samorząd wybrał tańszą ofertę. Stawki uchwalone przez radę wynoszą tu 15 zł za osobę przy segregacji i adekwatnie 30 zł w razie stwierdzenia nieprawidłowości w segregowaniu 5 obowiązkowych frakcji.
W Gminie Siemiątkowo radni już w lipcu przyjęli, że stawki wyniosą 15 i 30 zł. Tu zbieraniem odpadów od mieszkańców zajmuje się płocki oddział warszawskiej firmy „REMONDIS”.
Jak będzie wszystko przedstawiało się w praktyce, jak będzie wyglądała segregacja śmieci przez mieszkańców i czy w końcu wzrośnie ilość wysegregowanych frakcji, okaże się za jakiś czas. Będziemy się temu przyglądać.
AO

Komentarze (61) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Pomyślcie #2856765 | 5.173.*.* 26 sty 2020 00:30

  ,,Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije i w kałamarz naszczy". Dobrze napisałeś,,nie ma kierowników, zastepców kto by tym się zajął?" Właśnie że nie ma. Zatrudnianie po linii WZU doprowadziło do takich sytuacji. ,,Bierny mierny, ale wierny" Odbijają się te decyzje już czkawką a wciągu najbliższych czterech lat?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pomyślcie #2856745 | 37.47.*.* 25 sty 2020 23:17

   Czy światła z gasną , zaświecą , czy bocian nogę złamię , dziury w asfaltach , itd. i tb. Czy to wszystko należy do Burmistrz ? , nie ma kierowników , zastępców kto by tym się zajął ? najlepiej złożyć wszystko kto jest nie wygodny :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zszokowana #2854497 | 5.173.*.* 23 sty 2020 07:55

   To wszystko co was ubodło i dotyczy 22zł. miesięcznie od mieszkańca to jest z naszej kieszeni. Ażeby to płacić trzeb ba to zarobić. Tylko gdzie? Ludzie od władzy którzy obiecali rozwój gospodarczy naszego miasteczka czyli sprowadzenie inwestorów na tereny strefy ekonomicznej, utworzenie nowych 300 miejsc pracy. Obiecali że będziemy prężnie rozwijającym się miastem. Gdzie jesteśmy teraz? Co nas nasze dzieci nasze wnuki czeka w przyszłości? Jeżeli nie rozwiniemy się gospodarczo nie zapewnimy PRACY i MIESZKAŃ to młodzież wyjedzie za pracą a my zostaniemy z ręką w nocniku. No cóż słowa a czyny to dwie skrajności u tej władzy. Czytając artykuł z pierwszej strony Kuriera Żuromińskiego CZY MIASTO NIE CHCE INWESTORÓW? wypowiedzi władzy po pierwsze przerażają a po drugie pokazują prawdziwe oblicze tych ludzi dlaczego Żuromin zgodnie z ich obietnicami miał być Dubajem Polski a jest od pięciu lat zaściankowym nie rozwijającym się miasteczkiem. Straconych pięciu lat już nikt nie odrobi ale hamując rozwój nie wyrażając zgody na nowe inwestycje biznesmenom uśmiercą to miasteczko. Po co powstaje nowy Plan Przestrzenny Zagospodarowania Przestrzennego Żuromina? Dzięki Bogu mamy Radę Miejską która będzie podejmowała decyzję. A nie ci nieodpowiedzialni ludzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Konkurs ! #2854418 | 37.47.*.* 22 sty 2020 22:41

    Wincenty z targowej. Ogłaszam konkurs na najlepszy hejt na burmistrzową , będzie nagroda .Jeden już się postarał , pracuje za okienkiem i robi dobre wrażenie. Partia doceniła .

    Ocena komentarza: warty uwagi (43) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. TITANIC #2854399 | 31.0.*.* 22 sty 2020 22:11

     A gdy Titanic płonął to też orkiestra grała

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (61)