Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

RÓŻNE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI

2020-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-16 12:06:38)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Przyjrzeliśmy się, jak od stycznia wyglądają stawki za odbiór śmieci segregowanych w pozostałych gminach powiatu. Okazuje się, że najwyższe są w Żurominie i Kuczborku.

W gm. Lutocin przetarg na odbiór śmieci rozstrzygnięty został w listopadzie 2018r. Obejmuje świadczenie usługi przez dwa lata – 2019 i 2020 r. Odpady odbiera tu sierpeckie przedsiębiorstwo EMPEGEK, a mieszkańcy płacą 11 zł od osoby za śmieci segregowane, zaś w przypadku stwierdzenia uchylania się od tego obowiązku zapłacą 33 zł kary (od osoby). Zniżka za kompostowanie bioodpadów wynosi 1 zł.
Z kolei w gm. Kuczbork mieszkańcy będą płacić stawkę 22 zł za osobę w przypadku segregowania, zaś kara ma wynieść 50 zł. Śmieci odbierają tu Żuromińskie Zakłady Komunalne. Gmina ta ma drugą z najwyższych stawek za śmieci w naszym powiecie. Najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Żuromin, gdzie jak pisaliśmy od 1 lutego obowiązywać będą kwoty 22 zł i 66 zł.
W Lubowidzu śmieci odbiera konsorcjum firm „KOMA” z Ełku i PPPHT Andrzeja Ludwiczaka z Niechłonina. Wyłoniono je w przetargu w listopadzie. Ale tu radni nie podnosili jeszcze opłat. Na razie obowiązują stare stawki, od czerwca mieszkańcy płacą 9 zł za osobę w przypadku segregacji i 18 zł w przypadku niesegregowania śmieci. Na wprowadzenie zapisów nowej ustawy samorządy mają czas do września. Kiedy w tym samorządzie zapadnie decyzja o wprowadzeniu zapisów ustawy, nie wiadomo.
W gminie Bieżuń przetarg na odbiór śmieci komunalnych w 2020r. także rozstrzygnięto pod koniec minionego roku. Zainteresowanie nim wykazały dwie firmy – Żuromińskie Zakłady Komunalne, które zaoferowały kwotę ponad 849 tys. zł oraz konsorcjum firm z Ligowa i Brodnicy, które przedstawiło, że odbierze odpady za nieco ponad 836 tys. zł. Samorząd wybrał tańszą ofertę. Stawki uchwalone przez radę wynoszą tu 15 zł za osobę przy segregacji i adekwatnie 30 zł w razie stwierdzenia nieprawidłowości w segregowaniu 5 obowiązkowych frakcji.
W Gminie Siemiątkowo radni już w lipcu przyjęli, że stawki wyniosą 15 i 30 zł. Tu zbieraniem odpadów od mieszkańców zajmuje się płocki oddział warszawskiej firmy „REMONDIS”.
Jak będzie wszystko przedstawiało się w praktyce, jak będzie wyglądała segregacja śmieci przez mieszkańców i czy w końcu wzrośnie ilość wysegregowanych frakcji, okaże się za jakiś czas. Będziemy się temu przyglądać.
AO

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tibi #2851654 | 46.113.*.* wczoraj, 22:52

  Zamiast robić pożadek w żzk jepią mieszkańców kosztami BEZNADZIEJA:(

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lolesław #2851651 | 46.113.*.* wczoraj, 22:46

  Pisaniem nic nie zdziałamy. spotkajmy sie ! Wyrzygajmy im to w twarz !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pierwszoklasista #2851551 | 37.248.*.* wczoraj, 19:43

  Co to za wyzwoleni i co tu świętować ? Z jednej okupacji przeszlismy pod inną..Chyba z Putinem chodziłeś do tej samej szkoły, stą chyba ta chęć do świętowania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jerzy #2851546 | 83.31.*.* wczoraj, 19:35

  A co z naszym ,, Żuromińskim '' wysypiskiem, jest segregownia, chyba tak to się nazywa zbudowana jeszcze za P. Noska za grube pieniądze i co, i co i nic. Pani burmistrz udaje wielką gwiazdę w radio 7 i nic z tego nie wynika, kobieto co to jest, nie jesteś w piaskownicy gdzie bawią się dzieci, tu żyje prawie dziesięć tysięcy ludzi. Nie daje Pani żadnych perspektyw rozwoju MIASTA w ogólnym tego słowa znaczeniu. Jak Pani myśli przetrwać tą kadencję!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pytająca. #2851496 | 5.173.*.* wczoraj, 17:20

   Czy ktoś wie gdzie można znaleźć harmonogram jutrzejszych obchodów 75 Rocznicy Wyzwolenia Miasta Żuromin? Szukam na stronach Gminy i Miasta Żuromin na stronach Powiatu Żuromin a tu nie ma nic. Nie dowierzam i jestem w szoku ażeby będąc u władzy nie wiedzieć o tak ważnym wydarzeniu dla mieszkańców. Pochodzenie z wioski nie zwalnia z uczczenia tak ważnego wydarzenia dla miasta.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)