Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

SANDRA CHCE ZOSTAĆ PSYCHOLOGIEM

2020-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-16 19:06:21)
Sandra ma wiele talentów, co wpłynęło na przyznanie jej stypendium

Sandra ma wiele talentów, co wpłynęło na przyznanie jej stypendium

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Sandra Boiwka, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu, jest tegoroczną stypendystką premiera. Marzy, by zostać psychologiem. Planuje studiować w Toruniu. Lubi naukę języków obcych oraz śpiew.

17-letnia Sandra jest bieżunianką. Jest najmłodsza z trójki rodzeństwa, ma starszego o 5 lat brata i siostrę, z którą dzieli ją różnica 13 lat. Sandra chodziła tu do gimnazjum. Miejscową szkołę średnią wybrała z uwagi na bliskość domu, ale również dlatego, że wybierali się tu jej znajomi. – Nie ciągnęło mnie gdzieś dalej – dodaje. Poza tym do tego samego liceum chodził również jej brat.
Dziewczyna uczy się w klasie o profilu ogólnym. Ze szkolnych przedmiotów bardzo lubi język angielski. Uczy się go pilnie pod okiem anglisty Wojciecha Tomczuka. Ale swoje językowe zainteresowanie stara się pogłębiać także samodzielnie już poza szkołą, w domu. – Złapałam językowego bakcyla – wyjaśnia.
Lubi też biologię i to z nią wiąże przyszłość. Jak nam powiedziała, tak naprawdę ma już sprecyzowane plany dotyczące przyszłej pracy. – Chciałabym studiować psychologię, dlatego wybrałam zajęcia rozszerzone z biologii – tłumaczy. Myślała o tym od dłuższego czasu. Jej nauka w liceum zakończy się już za rok, kiedy będzie zdawała maturę. Bardzo podoba się jej Olsztyn, ale na tamtejszym uniwersytecie nie ma niestety tego kierunku studiów. Zamierza zatem składać dokumenty do Torunia, na Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Na razie nie wybrała jeszcze specjalizacji, na razie chce się skupić na ogólnej.
Sandra uwielbia również śpiewać. Często bierze udział w szkolnych akademiach, udziela się w uroczystościach organizowanych w miejscowym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, a także w muzeum. – Śpiewam już od 10 lat, ostatnio w zespole muzycznym, na różnych imprezach, w domu, podczas akademii w szkole – opowiada nam 17-latka. Jej pasją jest też malowanie, wizaż. – Lubię malować siebie, innych. Czasem kogoś umaluję z jakiejś okazji – wyjawia nastolatka.
Licealistka lubi zwierzęta. Ma swojego kota Ryśka, z którym spędza czas. – To rudy, duży pers – mówi. W domu są też dwa psy, ale to kot jest jej ulubieńcem.
Oprócz konkursów szkolnych z biologii, Sandra bierze także udział w wielu konkursach czytelniczych i recytatorskich, organizowanych zarówno przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu, jak i tutejszą bibliotekę gminną. W 2016r. zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania „Twórczość Henryka Sienkiewicza”, a potem II miejsce w Powiatowych Spotkaniach Recytatorskich dzieci i Młodzieży – Samochwała”. W 2017r. zajęła również II miejsce w IX edycji Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania „Proza Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Rok później otrzymała wyróżnienie w XVIII edycji bieżuńskiej „Samochwały”. Konkurs ten wygrała już w 2019r. A związana z nim jest od 6 roku życia, kiedy to jej mama pierwszy raz ją na nią przyprowadziła. – To już prawie 12 lat. Jestem taką weteranką tego konkursu – śmieje się.
Stypendium premiera licealistka dostała pierwszy raz. Brane pod uwagę były zarówno osiągnięcia w nauce, ale również wyniki konkursów, olimpiad, działalność w samorządzie szkolnym, a także działalność pozaszkolna. Udzielała się w wielu imprezach jako wolontariuszka, w tym roku szkolnym pomagała w zbiórce zabawek m.in. do Domu Dziecka w Rypinie, zaś w samorządzie szkolnym pełni rolę skarbnika.
- Głównym kryterium było to, że miałam najwyższą średnią w całej szkole, w I klasie osiągnęłam wynik 5,31 – tłumaczy Sandra.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #2851235 | 86.7.*.* 17 sty 2020 23:22

  pomozmy Sandrze! tylko jak?!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dawid Zielinski #2850943 | 31.0.*.* 17 sty 2020 16:53

  Yyy ... A co ma piernik do wiatraka ? Biologia i psychologia. Psycholog to powinien być matematyk i logik - myśleć w sposób złożony, wyciągać wnioski możliwie szybko wnioski.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sukces #2850622 | 5.184.*.* 16 sty 2020 21:45

  piękna dziewczyna o wielu talentach zasługuje na uznanie, życzę sukcesów i trzymam kciuki za zrealizowanie wszystkich zamierzeń !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz