Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

VICTORIA BŁYSZCZY W POLSCE

2020-01-17 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-17 12:02:46)
Po raz kolejny siatkarki z Lubowidza odniosły sukcesy

Po raz kolejny siatkarki z Lubowidza odniosły sukcesy

Podziel się:

SIATKÓWKA\\\ Złoto „trójek” podczas turnieju w Łasku (woj. łódzkie) i srebro młodziczek podczas turnieju w Gdyni. To bilans ostatnich występów UKS Victoria Lubowidz na arenach naszego kraju. Zawodniczki rywalizują bez kompleksów.

Zespół Victorii Lubowidz połączony z Polonezem Wyszków już niejednokrotnie pokazał, że ma ogromny potencjał i potrafi wygrywać. Tak też było w turnieju Łaskovia Olimp Cup 2019,który odbył się w Łasku (woj. łódzkie). Na starcie stanęły aż dwadzieścia cztery zespoły. Turniej zgromadził najlepsze zespoły z całej Polski, dlatego zapowiadał się pasjonująco. W sumie w turnieju rozegrano sto dwadzieścia osiem pojedynków. Dziewczęta pokazały umiejętności na zdecydowanie wyższym poziomie od rywalek i zakończyły turniej ze złotem na szyi.

–Złote oraz brązowe medalistki z zeszłego sezonu nie pozwalały jednak na wiele swoim przeciwniczkom. Oczywiście nie ustrzegły się prostych błędów i były gorsze momenty ale wygrana w całym turnieju należała się tylko nam – informuje na jednym z portali społecznościowych klub z Lubowidza.

Srebro w Gdyni
W tym samym czasie, kiedy „trójki” rywalizowały w Łasku zespół młodziczek UKS Victoria Lubowidz rozgrywał swój turniej w Gdyni. Dziewczęta rywalizowały w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Gdyni. Na starcie było sześć zespołów.
Pierwszego dnia każda z drużyn rozegrała pięć spotkań. System gry ustalony przez organizatorów zakładał rozegranie dwóch setów. To sprawiło, że możliwe były remisy i niejednokrotnie właśnie takimi wynikami kończyły się pojedynki. Pierwszą fazę turnieju nasz zespół zakończył z bilansem dwóch zwycięstw i trzech remisów. Bilans ten pozwolił na awans do finałowej trójki. Tam, drugiego dnia, mecze rozgrywane były już w normalnej formule.
Oprócz zespołu z Lubowidza w ścisłym finale znalazły się drużyny z Gdyni oraz Kadra województwa lubuskiego rocznika 2005. Gospodynie sprawiły nieco kłopotów naszemu zespołowi, ale po tie-breaku Victoria wygrała. Gorzej było już w starciu z reprezentantkami województwa lubuskiego. Niestety nasze dziewczęta nie zdołały wygrać żadnej z partii ponoszą porażkę 0:2. To sprawiło, że Victoria ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Najlepszą atakującą turnieju została Zofia Jackiewicz, a najlepszą środkową Dominika Kiszelewska.

Olgierd Markowski


Czołowa klasyfikacja w kategorii trójek:

1. Victoria Lubowidz/Polonez Wyszków
2. Wieża I Radków
3. Sferis GLKS Nadarzyn
4. UKS Atena Warszawa
5. Lider I Konstantynów Łódzki
6. JKS SMS Jastrzębie Zdrój

Czołowa klasyfikacja turnieju młodziczek

1. Kadra województwa lubuskiego
2. Victoria Lubowidz
3. Gdynia


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB