Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE W SIECI

2020-01-29 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-29 15:09:08)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Po raz kolejny seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żurominie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa finansowego.

Wykład odbył się w ramach realizowanego w bibliotece projektu „O finansach…w bibliotece” dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żurominie, a tematycznie związany z bezpieczeństwem naszych finansów w sieci, jak i w banku. Wykład poprowadziła Katarzyna Kucharska, dyrektor jednego z żuromińskich banków, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała uczestnikom wykładu o zagrożeniach w internecie i nie tylko czyhających na nasze dobra finansowe. Pokazała, w jak łatwy i bezpieczny sposób można korzystać z dobrodziejstw współczesnego świata, jakimi są karty bankomatowe i obsługa kont osobistych w internecie.
- Uczuliła również seniorów, co trzeba zrobić, aby ustrzec się przed oszustwem. Temat wykładu w pełni uświadomił uczestnikom, jak ważna jest ochrona naszych danych osobowych. Zagadnienia były tak ciekawe, że spotkanie nie zakończyło się tylko wykładem, ale również odpowiedziami pani Katarzyny na gros pytań zadawanych przez uczestników, a dotyczących spraw bankowych – podkreślają organizatorki spotkania.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB