Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

EUFORIA I ROZPACZ SIATKAREK

2020-02-07 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-07 11:59:09)

Podziel się:

SIATKÓWKA\\\ Młodziczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria Lubowidz nie zagrają o tytuł mistrzyń Mazowsza. Zawodniczki Artura Kubkowskiego w turnieju półfinałowym nie wywalczyły awansu zajmując szóstą lokatę.

Pierwsze dwa miejsca w finale mistrzostw Mazowsza zapewniły sobie MOS Wola Warszawa i GLKS Nadarzyn. Sprawa kolejnych dwóch miejsc była otwarta. O promocję do finału walczyło sześć ekip - Krótka Mysiadło, Atena Warszawa, UKS Victoria Lubowidz, Nike Ostrołęka, Metro Warszawa i Legionovia Legionowo.


Pierwszego dnia rywalizacji siatkarki miały do rozegrania dwa pojedynki. Już w pierwszym pokazały, że są w dobrej formie. W dwóch szybkich setach uporały się z Metrem Warszawa. Co więcej, w dwóch partiach oddały rywalko zaledwie dwadzieścia punktów. Również w drugim spotkaniu stanęły na wysokości zadania. W pierwszym secie z Krótką Mysiadło wygrały po grze na przewagi, w drugim musiały uznać wyższość zespołu rywala. O zwycięstwie lubowidzanek zadecydował tie-break. Dziewczęta decydujący set wygrały do 12.

Trudna i pechowa niedziela

Lubowidzanki po sobotnich grach były na dobrej drodze do awansu, ale musiały potwierdzić to na parkiecie. Niestety drugi dzień nie był już tak udany. Już w pierwszym meczu wysoko poprzeczkę dziewczętom prowadzonym przez Artura Kubkowskiego zawiesiła warszawska Atena. Rywalki były skuteczne i wykorzystały momenty słabości Victorii. Pierwsza porażka nie przekreśliła szans naszego zespołu, ale znacznie utrudniła zadanie. Marginesu błędu już nie było. Niestety, w dwóch kolejnych spotkaniach, po zaciętych bojach także nie udało się wygrać. Mecze kończyły się tie-breakami, które wygrywały rywalki. Porażki sprawiły, że UKS zajął szóstą lokatę.

Olgierd Markowski

Wyniki:
UKS Victoria Lubowidz – Metro Warszawa 2:0
UKS Victoria Lubowidz – Krótka Mysiadło 2:1
UKS Victoria Lubowidz – Atena Warszawa 0:2
UKS Victoria Lubowidz – Nike Ostrołęka 1:2
UKS Victoria Lubowidz – Legionovia Legionowo 1:2

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB