Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

PREZENTY DLA OSP Z GM. LUTOCIN

2020-02-12 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-12 12:15:47)
Druhowie z Lutocina otrzymali hełmy, rękawice i obuwie specjalistyczne

Druhowie z Lutocina otrzymali hełmy, rękawice i obuwie specjalistyczne

Podziel się:

INFORMACJE\\\ OSP w Lutocinie i w Jonnem otrzymały specjalistyczny sprzęt od marszałka Adama Struzika. Przekazano go podczas walnego zebrania sprawozdawczego jednostki OSP w Lutocinie. Ochotnicy otrzymali sprzęt, który będzie pomocny podczas akcji.

31 stycznia w remizie lutocińskich strażaków zebrali się zarówno druhowie obu jednostek, jak i reprezentujący marszałka dyrektor ciechanowskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Rafał Woźnowski, a także wójt gminy Jacek Kołodziejski. W trakcie zebrania uroczyście przekazano sprzęt dla jednostek OSP Lutocin i OSP Jonne.
Ochotnicza Straż Pożarna w Lutocinie otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu specjalistycznego za sumę 14.990 zł. Za te pieniądze kupiono kamerę termowizyjną, 2 radiotelefony, zestaw poduszek pneumatycznych wysokociśnieniowych do podnoszenia i ratowania osób przygniecionych pojazdami, a także narzędzie halligan dielektryczny-wielofunkcyjne narzędzie ratownicze przeznaczone dla straży pożarnej, jednostek ratowniczych, policji i innych służb specjalnych. Idealne do tworzenia wejść ratowniczych, otworów wentylacyjnych, jako łom. Do ochotników w Lutocinie trafiło też 5 hełmów strażackich z latarkami, 5 par specjalnych butów gumowych i 5 par rękawic. Sprzęt ten kosztował łącznie 7.255zł.
Z kolei strażacy z jednostki w Jonnem otrzymali 5 hełmów strażackich z latarką, 4 pary specjalistycznych rękawic gumowych i również 4 pary specjalnych gumowych butów. Koszt tego sprzętu to 6.639 zł.
Sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla strażaków z dwóch jednostek o łącznej wartości 28.884 zł odebrali: Wójt Gminy Jacek Kołodziejski, Przewodniczący Rady Wojciech Góralski, Prezes OSP Lutocin Stanisław Kowalski, Naczelnik OSP Lutocin Grzegorz Kalinowski i Komendant Gminny OSP Witold Spychała, a z jednostki w Jonnem: Prezes OSP Stanisław Jaworski, Naczelnik OSP Jarosław Wrzosek, Skarbnik OSP Sławomir Makowski i druhowie Sebastian Makowski oraz Damian Bulkowski.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB