Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

PROJEKT BLOKU WYLĄDOWAŁ NA PÓŁCE

2020-02-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-13 12:02:16)
Skończyło się tylko na wizualizacji.

Skończyło się tylko na wizualizacji.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Plany były, projekt był, była też wizualizacja. Bloku jednak nie będzie. To chyba ostateczna decyzja Zarządu ŻZK.

Radni miejskiej komisji infrastruktury podczas ostatniego posiedzenia 7 lutego rozmawiali na temat niedawnych planów miejskiej spółki dotyczących budowy bloku komunalnego. Pisaliśmy o tym na łamach „Kuriera” wiele razy. Pierwotnie miały to być mieszkania komunalne, a ostatecznie okazało się, że komercyjne. Niestety, działka, na której miał stanąć, służy jako baza dla sprzętu ŻZK.
- Działania ucichły, bo była taka a nie inna decyzja rady. Mówiliśmy o przeniesieniu bazy, ale to nie nastąpiło. Projekt został, leży po prostu na półce. Nie da się w jednym miejscu pobudować bloku i mieć jednocześnie bazy, to dwie różne rzeczy – tłumaczył prezes Żuromińskich Zakładów Komunalnych Piotr Kosiński. Od razu jego wypowiedź spotkała się ze sprostowaniem wygłoszonym przez radnego Andrzeja Staronia. Podkreślił on, że rada nie wyraziła zgody nie na przeniesienie bazy, ale na formę przekazania działki, jaką wówczas proponowano. – To państwo mieliście ponieść koszty przejęcia tego gruntu i myślę, że wielu przedsiębiorców z Żuromina gdyby dostało taką ofertę za takie pieniądze takiego miejsca, jakim jest to, w które chcieliście przenieść bazę, jeszcze wieczorem by podjęło decyzję, że to bierze w ciemno. Dla panów jest taka a nie inna decyzja, więc proszę nie obarczać rady za swoją decyzje, bo to wy ją podjęliście w oparciu o niekorzystne głosowanie rady – mówił Staroń. Przypomniał, że rada uznała za niezasadną taką formę przekazania, bo argument zysku w wyniku sprzedaży mieszkań nie był na zadowalającym poziomie. – Na początku rozmawialiśmy, że będzie część mieszkań komunalnych, z czego się wycofaliście, w związku z czym zupełnie inne warunki powstały na ten temat – powiedział Staroń.
- Wszyscy by brali w ciemno, to czemu to stoi od ubiegłego roku puste? – dopytywał Kosiński. – Bo nie zostało wystawione na przetarg – odparł mu Staroń. Argumentował, że grunt jest cenny i nie może zostać oddany w takiej formie.
- Był zarys, zalążek, powstał jakiś plan, który wam przedstawiliśmy. Wszystko nam się rozjechało. Mieliśmy wizję, która się rozeszła z państwa wizją. Po co ciągnąć, czy my to będziemy kupować, czy nie? To się rozjechało – skomentował wiceprezes Wojciech Kwieciński.
Radny Andrzej Staroń starał się zwrócić uwagę na to, że na pewne pomysły i spółka, i radni poświecili sporo czasu oraz energii, a to są koszty.
- W tej chwili blok odrzucamy – zakończył dyskusję Wojciech Kwieciński.
AOKomentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. T.S. #2870094 | 194.146.*.* 17 lut 2020 13:53

  Sukcesów zero ,firma będzie dołować ponieważ nikt przez lata po Irku Rejmusie nawet się nie zastanowił co robić w firmie ,aby się rozwijała .ŻZK może się rozwijać ,ale nie może wydawać pieniędzy na coś ,co nie będzie realizowane ,tu grozi prokurator i pewnie tym się skończy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Irek #2869846 | 37.47.*.* 17 lut 2020 06:30

  Minęło 7 lat, jakie sukcesy ??http://kurierzurominski.pl/147491,Powi at-Rejmus-chce-walczyc-z-bezrobociem.htm l

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Prośba #2869792 | 83.6.*.* 16 lut 2020 22:38

  Dlaczego ja oraz inni mieszkańcy mają utrzymywać nieudaczników z ŻZK . Likwidacja? - nie, to przynajmniej duża reorganizacja - zwolnić niepotrzebnych - a jest takich sporo i wtedy nie będziemy płaćić za śmieci tak dużo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do Prośby #2869309 | 83.31.*.* 15 lut 2020 22:14

  Rozważanie likwidacji ŻŻK to bzdura. ŻZK przez 15 lat miało zyski z działalności. Po prezesie Rejmusie w 2015 roku została kilkumilionowa lokata. Z tego miał być w większości finansowany ten szczęsny czy nieszczęsny blok komunalny. Wprowadzanie innych firm obsługujących wywóz śmieci, później wodę i ścieki, później kotłownie pokazałoby, że inni potrafią a Żurominiacy nie. ŻZK to łakomy kąsek, można na jego prywatyzacji lub sprzedaży udziałów zrobić niezły "wałek". Tylko pytanie dlaczego inni mieliby zarabiać na nas Mieszkańcach Żuromina.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Prośba #2869290 | 83.6.*.* 15 lut 2020 21:25

   Proszę rozważyć (to poważna propozycja) likwidację ŻZK. Śmieci inne firmy wywożą taniej, po co nam ŻZK.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (29)