Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

CIEKAWE ZAJĘCIA W ŻUROMIŃSKIEJ BIBLIOTECE

2020-02-24 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-24 12:05:34)

Podziel się:

FERIE W MIEŚCIE\\\ Dzieci, które z różnych powodów nie wyjechały na zimowy wypoczynek, miały możliwość wybrać zajęcia oferowane w placówkach miejskich.

„Ferie w bibliotece” są lubianą przez dzieci formą spędzania wolnego czasu. Na zajęciach w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie organizowane są różne formy pracy z dziećmi. W tym roku przygotowano specjalną ofertę. Pierwszego dnia zgodnie z zapowiedzią zajęcia odbywały się wokół bajki ,,Kraina Lodu”. Na początku wyświetlono fragment filmu, a później wspólnie czytano książkę ,,Kraina Lodu – Zamorskie Podróże”. - Dzieci bardzo lubią i znają tę bajkę, więc bez problemu rozwiązały krzyżówkę. Potem czekały na nie kolejne zagadki – opowiadają nam bibliotekarki.
Tradycyjnie nie zabrakło zajęć manualnych, tym razem dzieci wykonały prace plastyczne przestawiające zimowe pejzaże.
Przez kolejne dni dzieci również wykonywały różne zadania, związane z książkami o Krainie Lodu. Układały puzzle, rozwiązywały krzyżówkę o zimie oraz odnajdywały i wykreślały ukryte słowa związane z omawianą bajką. Trzeciego dnia jedną z gier przygotowanych dla uczestników ferii były ćwiczenia ortograficzne. Nie zabrakło ulubionych przez dzieci rebusów, a także tradycyjnie wykonywania prac plastycznych.
Czwartego dnia dzieci grały w gry planszowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się duże warcaby. Stworzone z uczestników dwie drużyny ćwiczyły logiczne myślenie, walcząc o zwycięstwo i mając przy tym dużo radości. - Poza tym graliśmy w grę edukacyjną – ciało człowieka oraz Jengę, czyli układanie wieży z drewnianych klocków – relacjonują nam starsze dzieci.
W walentynki odbyło się spotkanie z Photonami. To bardzo ciekawe zajęcia, jakie oferuje biblioteka dla dzieci i młodzieży. - Na tablecie dzieci opracowały trasę przejazdu robotów, a następnie programowały je tak, aby po drodze wykonywały różne zadania: zmieniały kolory czułków i oczu, wydawały różne dźwięki lub czekały na dotyk, który był komendą do dalszej drogi – tłumaczą nam bibliotekarki. Po takim wstępie przeprowadziły one dla dzieci zawody z wykorzystaniem Photonów.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB