Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

A JEDNAK ULICA MALINOWA

2020-03-12 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-12 12:11:43)
Dopiero co nazwana ulica zmieni nazwę na taką, jaką chcieli mieszkańcy

Dopiero co nazwana ulica zmieni nazwę na taką, jaką chcieli mieszkańcy

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Dopiero co podjęto uchwałę, by ulicę łączącą Lidzbarską i Wyzwolenia nazwać imieniem pierwszego burmistrza miasta, a już nazwę zmieniono. Okazuje się, że mieszkańcy nie chcą tak długiej nazwy.

Uchwałę o nadaniu ulicy nazwy ul. Burmistrza Józefa Kaźmierskiego podjęto podczas sesji 24 lutego. Radnym przedstawiono wówczas trzy propozycje nazw, w tym jedną złożoną właśnie przez mieszkańców tejże ulicy. Ostatecznie w głosowaniu największe poparcie zyskał pierwszy burmistrz Żuromina. O nadanie nazwy jednej z nowo powstałych ulic w mieście (właśnie w tym rejonie, gdzie powstała ulica) jego imienia wnioskowali dwukrotnie członkowie rodziny. Taki też projekt uchwały przedłożyła radnym burmistrz Aneta Goliat.
Kilka dni później, na obrady wspólnych komisji przyszedł jeden z wnioskodawców nadania ulicy nazwy „ul. Malinowa”. Reprezentujący mieszkańców Piotr Korpalski opowiedział o tym, że wszyscy (trzy rodziny) wnioskowali o inną nazwę, kierując się tym, by m.in. korespondowała z nazwami ulic w sąsiedztwie. – Nasza ulica była bez nazwy, było to kłopotliwe, dlatego złożyliśmy wniosek – mówił.
- Sugestie mieszkańców były zawsze brane pod uwagę i Rada Miasta przychylała się do próśb – mówił, dziwiąc się, że tak w tym przypadku się nie stało. Pod głosowanie bowiem poddano trzy projekty i jak to w demokracji bywa, przeszedł ten, który zyskał najwięcej głosów. Mieszkaniec prosił jednak, by spróbować jeszcze to zmienić i zwyczajnie nadać nazwę taką, której używanie w życiu codziennym nie będzie kłopotliwe. – Nazwa „ulica Burmistrza Józefa Kaźmierskiego” jest mało wygodna w codziennym użytkowaniu. To 29 liter, Malinowa ma 8 – podkreślił. Jak dodał, zarówno on, jak i sąsiedzi prowadzą działalność gospodarczą, a nazw firm i adresów ich prowadzenia używają niemal codziennie. Nie w każdym generatorze wniosków elektronicznych czy w innych dokumentach jest tyle kratek, by taką długą nazwę zmieścić. Zaproponował, że jeśli trzeba uhonorować osobę pierwszego włodarza, to przecież wszystkie parki w mieście nie mają nadanych nazw. – Nikt wtedy nazwy nie będzie używał na pieczątkach, w dokumentach różnej maści- dodał.
Podczas obrad sesji nadzwyczajnej 5 marca radni przychylili się do tej argumentacji. Stwierdzili, że nim poprzednia uchwała wejdzie w życie i mieszkańcy będą musieli zacząć używać nowego adresu, wszystko można jeszcze zmienić. Argumentacja przedstawiciela społeczności przemówiła do rajców i najpierw przygotowano odpowiedni projekt uchwały (na wniosek radnego Marcina Olczaka) o zmianie nazwy ulicy, za zgodą burmistrz wprowadzono nowy punkt do porządku obrad sesji, a potem podjęto jednogłośnie uchwałę o zmianie nazwy ulicy.
AOKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zdziwiony #2886625 | 5.173.*.* 14 mar 2020 14:56

  ,,pan ejnik broni jak lew urzędu miasta, nawet wbrew Panu burmistrzowi o co tu chodzi" Ktoto jest pan ejnik z małych liter i co ma wspólnego z artykułem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2886205 | 31.0.*.* 13 mar 2020 22:26

  Na ul. Mazowieckiej problemy z odwodnienie, pan ejnik broni jak lew urzędu miasta, nawet wbrew Panu burmistrzowi o co tu chodzi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obcy #2885421 | 109.41.*.* 12 mar 2020 19:15

  Biznes i jeszcze raz biznes gdzie wy zurominaki się podzaliscie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :) #2885189 | 91.202.*.* 12 mar 2020 14:20

  Brawo Piotruś :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ... #2885114 | 94.254.*.* 12 mar 2020 13:12

  Oj radni radni , jak wy wyradzicie to tylko trzeba poprawiać .No bo za trudne żeby pojąć coś tak banalnego.No cóż skoro tylko myślicie kiedy do kasy po dietę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz