Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

ZIELONE ŚWIATŁO DO SPRZEDAŻY DZIAŁKI

2020-03-12 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-12 12:13:56)
Działka jest bardzo atrakcyjnie ulokowana

Działka jest bardzo atrakcyjnie ulokowana

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Plan miasta został uchwalony, więc radni dali zielone światło do sprzedaży działki przy dawnym dworcu PKS. Uchwałę podjęto 5 marca.

O sprawie zablokowania sprzedaży terenu pisaliśmy w poprzednim numerze „Kuriera”. Większością głosów radni uznali wówczas, że w obecnym kształcie (przeznaczenie działki jako teren zaplecza komunikacji samochodowej) działka jest mniej warta i należy poczekać na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Żuromin. Ten zakłada obecnie, że działka przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinną. Teren o pow. 17 arów położony jest w sąsiedztwie nieruchomości po PKS. Na działce tej usytuowany jest budynek opisany w ewidencji gruntów i budynków jako pozostałe budynki niemieszkalne o pow. zabudowy 712 m2. Część budynku (ok. 5%) posadowiona jest na terenie sąsiedniej działki, która nie jest własnością gminy.
- Uchwała w sprawie przeznaczenia do sprzedaży nieruchomości położonej w Żurominie wywołała na poprzedniej sesji bardzo wiele emocji – powiedział radny Waldemar Bukowski. Jak przypomniał, większość radnych uznała wówczas, że przeznaczy ją do sprzedaży, jeśli w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta zostanie przekształcona na budowlaną, bo to znacznie podniesie jej wartość. – W mojej ocenie działka zyskuje bardzo na wartości, przez co wpływy do budżetu mogą być dużo wyższe – podkreślił radny po uchwaleniu planu zagospodarowania Żuromina.
14 radnych obecnych na obradach 5 marca zagłosowało za przeznaczeniem działki do sprzedaży. Burmistrz Aneta Goliat była wyraźnie zadowolona z takiego obrotu sprawy. Jak nam powiedziała, będzie chciała jak najszybciej ogłosić przetarg i próbować zbyć działkę. – Na pewno wywinduję cenę – zapowiedziała. Teraz wyceni ją rzeczoznawca. Czy i za ile uda się ją sprzedać, okaże się.
AO
Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 123 #2885528 | 37.47.*.* 12 mar 2020 21:39

  A siostra Anety z kim ma dziecko bo chodzą różne plotki ☺️

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. Strefa BEKOnomiczna #2885395 | 31.0.*.* 12 mar 2020 18:25

   Tam sobie winduj ,a tu daj ludziom budować , może ktoś z chrapnijjj się przeprowadzi ludka w mieście przybędzie ,a nie ubędzie .

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Na pewno wywinduję cenę – #2885350 | 31.0.*.* 12 mar 2020 17:22

   Winduj winduj , kupić ją może tylko właściciel przyległej nieruchomości po PKS.170 tys które dawał to dobra cena . Inaczej nie powstanie tam NIC bo będzie się odwoływał od warunków zabudowy i zostanie taki ZONG jak rozpczęta budowa domu pogrzebowego niedaleko ronda cmentarnego.A w ogóle co to jest za powiedzenie Na pewno wywinduję cenę –.Czy naszą burMISTRZYNIE dręczy menopauza ,bo tak można sądzić po takich wypowiedziach

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)