Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

UCZNIOWIE WYKAZALI SIĘ OBSZERNĄ WIEDZĄ POŻARNICZĄ

2020-03-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-13 12:04:41)
Nagrody w eliminacjach powiatowych wręczał m.in. starosta Jerzy Rzymowski

Nagrody w eliminacjach powiatowych wręczał m.in. starosta Jerzy Rzymowski

Podziel się:

INFORMACJE\\\ W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej rozstrzygnięto eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W obu kategoriach szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych uczestniczyło łącznie 39 uczniów. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Na szczeblu powiatowym organizatorem konkursu są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie.
Uczestnicy po zakończeniu części pisemnej mieli okazję zapoznać się z specyfiką pracy strażaków, zwiedzając strażnicę Komendy PSP w Żurominie.
Wśród uczniów klas I – VI szkoły podstawowej najlepszy okazał się Filip Szpejna (SP w Sławęcinie), drugie miejsce zajął Lucjan Zaborny (ZS w Syberii), a trzecie Michał Lech (SP w Sarnowie). W grupie uczestników z klas VI – VIII - szkoły podstawowej zwyciężyła Julia Bakuła (SP w Gościszce), drugie miejsce przypadło Wiktorii Czajkowskiej (ZS w Syberii), a trzecie Katarzyna Piotrowicz (ZPO w Zielonej). Wśród uczestników ze szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajął Radosław Suwiński (LO w Żurominie), drugie miejsce Marta Rutkowska (LO w Bieżuniu), a trzecie Katarzyna Góralska (LO w ZSP w Zielonej).
AO
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xxxx #2885922 | 86.7.*.* 13 mar 2020 14:17

    Ta. Ciekawe na ile im sie to przydacw zyciu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz