Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

PODWÓJNE MISTRZYNIE Z LO

2020-03-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-13 12:06:31)
Siatkarki z Żuromina są mistrzyniami powiatu i rejonu fot. zbiory prywatne

Siatkarki z Żuromina są mistrzyniami powiatu i rejonu fot. zbiory prywatne

Podziel się:

SIATKÓWKA\\\ Podopieczne Mariusza Milewskiego, dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie zdobyły tytuł mistrzyń powiatu żuromińskiego i mistrzyń rejonu ciechanowskiego. Siatkarki z Żuromina w obu turniejach nie straciły nawet seta.

Siatkarki Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie nie miały sobie równych w turnieju powiatowym. W turnieju rozegranym w Hali Sportowej poradziły sobie bez kłopotów z ZSP Zielona, ZSP Żuromin i LO Bieżuń. Dziewczęta górowały nad rywalkami w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Dominacja widoczna była również w wynikach poszczególnych spotkań. Zwycięstwa bez straty seta to jedno, a tylko dwanaście zdobytych punktów w dwóch partiach przez LO Bieżuń pokazuje różnicę w poziomie gry.

Bez straty seta

Mistrzostwa rejonowe odbyły się w Płońsku. W turnieju uczestniczyły 4 zespoły z dawnego województwa ciechanowskiego. Gospodarzem zawodów była drużyna z ZS nr 2 z Płońska jako zwycięzca z ubiegłego roku. Pod siatką zaprezentowały się również zespoły - ZS nr 1 z Płońska, ZS nr 4 z Mławy i Liceum Ogólnokształcące z Żuromina. Na turniej nie dotarły drużyny z powiatu ciechanowskiego i pułtuskiego. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdy. W ogólnej klasyfikacji bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Żuromina, które we wszystkich meczach nie straciły żadnego seta.
- Dziewczęta zrealizowały założenia, które nakreśliliśmy sobie w szatni. Jestem zadowolony z przebiegu turnieju i końcowego wyniku – mówi trener Mariusz Milewski.
Największe kłopoty żurominianki miały w pierwszym secie z mistrzyniami rejonu z ubiegłego roku z ZS 2 Płońsk. Podopieczne Milewskiego przegrywały już 23:17, ale potrafiły zaliczyć fenomenalną serię przy zagrywce Aleksandry Szelugi. Zdobyły osiem punktów z rzędu i wygrały pierwszego seta. W drugim było już łatwiej i wygrały najważniejsze spotkanie. Kolejne mecze to spokojna gra, zdecydowana przewaga i bezapelacyjne zwycięstwa z ZS nr 1 Płońsk i ZS nr 4 Mława. Tytuł mistrzyń rejonu po trzech lata wraca do Żuromina.
OM


LO Żuromin: Julia Sobiech, Aleksandra Szeluga, Anna Kąpińska, Oliwia Ptaszek, Weronika Sokołowska, Weronika Wronkowska, Sylwia Zagórska, Paulina Lejman
Trener: Mariusz Milewski

Wyniki turnieju powiatowego

LO Żuromin – ZSP Żuromin 2:0
ZSP Zielona – LO Bieżuń 2:0
LO Żuromin – LO Bieżuń 2:0
ZSP Żuromin – ZSP Zielona 2:0
LO Żuromin – ZSP Zielona 2:0
LO Bieżuń – ZSP Żuromin 0:2

Wyniki turnieju rejonowego:
LO Żuromin - ZS nr 1 Płońsk 2:0
ZS nr 2 Płońsk - ZS nr 4 Mława 2:0
LO Żuromin - ZS nr 2 Płońsk 2:0
ZS nr 1 Płońsk- ZS nr 4 Mława 2:0
ZS nr 2 Płońsk - ZS nr 1 Płońsk 2:0
LO Żuromin - ZS nr 4 Mława 2:0Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB