Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

PIES ZDRADZIŁ ZŁODZIEI

2020-03-18 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-18 14:09:02)
Fot. KPP Żuromin

Fot. KPP Żuromin

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Żuromińscy policjanci zatrzymali dwóch braci, podejrzanych o włamanie do sklepu, skąd ukradli gotówkę, papierosy, alkohol, chemię i artykuły farmaceutyczne. Zdradził ich… pies.

Jak informuje policja, do włamania doszło w nocy na przełomie lutego i marca w Rzężawach. Nieznani sprawcy po zniszczeniu rolety okiennej i wybiciu szyby, weszli do środka sklepu spożywczo-przemysłowego, z którego ukradli pieniądze z kasy, artykuły spożywcze, alkohol, papierosy, chemię oraz artykuły farmaceutyczne.
Pracujący na miejscu przestępstwa policjanci, postanowili sprawdzić dwóch braci znanych policji z wcześniejszych wielokrotnych kradzieży z włamaniem, czy nie są przypadkiem powiązani z tym włamaniem. W miejscu zamieszkania nie zastali rodzeństwa, ale uwagę policjantów zwróciło zachowanie czworonoga, który wykopywał z ziemi różne artykuły. Jak się potem okazało, były to przedmioty pochodzące z przestępstwa. Po tym odkryciu policjanci utwierdzili się w przekonaniu, że mają do czynienia z powrotem do kryminalnej przeszłości dobrze im znanych z takich występków 40-latka i jego 32-letniego brata.
W toku działań wytypowano miejsca, w których mogą przebywać. W poniedziałek rano policjanci z wydziału kryminalnego przeszukali wytypowane wcześniej budynki, mężczyźni zostali złapani w jednym z pustostanów gospodarczych na terenie gminy Żuromin, po czym trafili do policyjnego aresztu.
Jak informuje nas rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński, już w środę Sąd Rejonowy w Mławie zastosował wobec braci środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo (w warunkach recydywy) będą teraz odpowiadać przed sądem. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
AO


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2898989 | 5.184.*.* 2 kwi 2020 20:20

    bracia R wrócili do gry ? :-)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. koMENDA #2894955 | 5.172.*.* 27 mar 2020 20:26

    Pies jeszcze nikogo nie zdradził , chyba że mundurowy

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz