Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

ZAWIESZONE PRAKTYKI KLAS TRZECICH

2020-03-26 13:15:47 (ost. akt: 2020-03-26 13:16:55)

Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Uczniowie szkół zawodowych mają zawieszone praktyki. W związku z sytuacją zawieszona jest też praktyczna nauka zwodu młodocianych pracowników.

Oprócz tego, że w szkołach na terenie powiatu nie odbywają się już zajęcia dydaktyczne, zawieszono też towarzyszące procesowi edukacji praktyki. Praktyki odbywają uczniowie klas trzecich technikum, przez miesiąc, nie mając wówczas lekcji w szkole. – Praktyka może być zawieszona. To kompetencja dyrektora szkoły, który ma taką możliwość ich zawieszenia – mówi Wojciech Smoliński, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Taką właśnie podjął i poinformował o tym zainteresowanych uczniów. Od 16 marca do odwołania nie uczęszczają oni na praktyki do pracodawców.
Podobnie dyrektor zwrócił się do pracodawców, u których pracowali młodociani. - W związku z zagrożeniem epidemicznym apelujemy do pracodawców, aby w stosunku do uczniów będących młodocianymi pracownikami (uczniowie klas wielozawodowych), zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zwolnić tych uczniów z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. Stosowny komunikat w tej sprawie zostanie wydany wspólnie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Jednocześnie informujemy, że w MEN prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki pracodawcom, którzy zawarli umowę z młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia – brzmi stosowny komunikat na stronie szkoły.
- Dzwoniliśmy do pracodawców, każdy z nich podszedł do tego rozsądnie. Poinformowali, że już nie kazali przychodzić uczniom na praktyki - mówi Wojciech Smoliński.
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2895673 | 109.233.*.* 29 mar 2020 10:44

    College...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz