Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

DWIE ZBIÓRKI NA RESPIRATOR

2020-04-03 11:39:17 (ost. akt: 2020-04-03 11:51:39)

Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Cały czas trwa zbiórka, a właściwie dwie zbiórki na zakup respiratora do żuromińskiego szpitala. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto placówki lub za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

W ubiegłym tygodniu na łamach „Kuriera” został opublikowany apel w sprawie zbiórki na zakup respiratora dla żuromińskiego szpitala. Wszystko w związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. Napływające informacje wskazują, że jednym z najważniejszych urządzeń w walce z chorobą koronawirusa są respiratory, czyli sztuczne płuca wspomagające oddychanie. Sytuacja w Polsce na tę chwilę wydaje się być stabilna, jednak naukowcy zgodnie twierdzą, że wszystko co najgorsze jeszcze przed nami. Miejmy nadzieję, że nie spełni się czarny scenariusz z Włoch, czy Hiszpanii. Na razie chorzy z podejrzeniem koronawirusa trafiają do szpitali specjalistycznych. Co zrobimy jeśli epidemia znacząca się rozszerzy? Oby do tego nie doszło, ale warto wesprzeć inicjatywę, dzięki której nasz lokalny szpital będzie przygotowany na najgorsze. Zbiórka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, datki można wpłacać na specjalne konto. Alternatywnie uruchomiono również zbiórkę na popularnym portalu zrzutka.pl, który gwarantuje anonimowość osobom, które sobie tego życzą. Obecnie na internetowym koncie (stan na piątek, około godz.8:00) jest już ponad 6 tysięcy złotych. Na koncie szpitala 86 035 złotych. To imponujące kwoty.
- W tej chwili ceny respiratorów poszybowały mocno w górę, ale cały czas zbieramy, nie poddajemy się- komentuje wicestarosta Ireneusz Rejmus.
- Cieszę się, że nasi mieszkańcy tak licznie odpowiedzieli na ten apel, łącznie dokonano ponad 120 wpłat- dodaje Rejmus.
Akcja cały trwa! Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wpłacili do wsparcia, choćby w małym stopniu. Każda złotówka, jest na wagę złota. Link do internetowej zbiórki:Kacper Czerwiński

http://m.wm.pl/2020/04/orig/3-czolo-620703.jpg

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Znający prawo #2902543 | 5.172.*.* 8 kwi 2020 14:06

  Zwracam się do personelu medycznego w Żuromińskim Szpitalu, . Do obowiązku każdego pracownika pracującego jeszcze w innych miejscach jest obowiązkiem złożenia podania o wyrażenie zgody przez Dyrektora Szpitala w innym przypadku jest to niedopuszczalna sytuacja. Każda osoba która jest na pełnym etacie powinna o tym wiedzieć gdyż ustawa obowiązuje już 45 lat.Tak więc proszę te osoby by zapoznały się z ustawą i nie siały paniki i burzyły inne pracownice, gdyż w takiej sytuacji Dyrektor Szpitala ma Ustawowe Prawo nawet dyscyplinarnie zwolnić takie osoby. Tak więc nie oburzajcie się i nie buntujcie innych bo nie znacie Ustawy, że prze podjęciem pracy w innym miejscu trzeba złożyć podanie do Dyrektora Szpitala o wyrażenie zgody na podjęcie dodatkowej pracy która nie będzie kolidowała z pracą w Szpitalu i będą dyspozycyjne i wypoczęte do podejmowania pracy w Szpitalu, jednocześnie zachowując harmonogram godzin pracy, nie wychodząc wcześniej nawet dwie godziny a to bywa nagminnie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Jak na tym wyjdą? #2900407 | 37.30.*.* 5 kwi 2020 09:35

   Większość krajów Unii Europejskiej przyjęła restrykcyjną strategię walki z koronawirusem SARS-CoV-2, ale nie Szwecja. Ta wprowadziła tylko niewielkie ograniczenia w życiu publicznym. Uznała pandemię za zjawisko, którego nie da się powstrzymać. Większość społeczeństwa musi się uodpornić, przerywając tym samym transmisję groźnego patogenu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Koniec Świata!!! To się w głowie nie mieści!! #2900362 | 37.30.*.* 5 kwi 2020 08:25

    Lekarze szykują się na selekcję chorych W amerykańskich szpitalach brakuje środków ochronnych oraz respiratorów. Rodzime firmy zwiększyły ich produkcję, ale - jak pisze "Wall Street Journal" - nie jest to wystarczające tempo na zaspokojenie rosnących potrzeb służby zdrowia. Lekarze przygotowują się do selekcji chorych, którym będą nieśli pomoc - pierwszeństwo będą miały osoby z szansą na przeżycie. Według szacunków gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo już w przyszłym tygodniu szpitale nie będą mogły zająć się każdym pacjentem z Covid-19. "Jeśli przyjdzie osoba potrzebująca respiratora, a jego nie będzie, to ta osoba umrze. Takie są brutalne fakty" - mówił.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Do Kasi #2900339 | 37.30.*.* 5 kwi 2020 04:03

    A może pani Kasia przyjdzie w ranach wolontariatu do pomocy w szpitalu? Co jest szeroką praktyką w państwach zachodnich. Zapewne, raczej NIE, bo się bardzo boi?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Kosio #2900243 | 37.248.*.* 4 kwi 2020 20:42

    A może super lekarze zrzekną się 1 miesięcznego wynagrodzenia i na 100% starczy na respirator

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)