Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

DIECEZJA ZAWIADAMIA PROKURATURĘ

2020-04-06 14:24:47 (ost. akt: 2020-04-06 14:30:09)

Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

Podziel się:

WRACAMY DO TEMATU\\\ W ubiegłym tygodniu na łamach „Kuriera” pisaliśmy o sprawie Mariusza Domagalskiego, który oskarża jednego z żuromińskich księży o pedofilię. Na zarzuty odpowiada Diecezja Płocka.

Pochodzący z Ciechanowa lekarz, który aktualnie mieszka w Szczecinie na swoim profilu na Facebooku zamieścił kilka postów i filmików, w których oskarża jednego z żuromińskich księży o pedofilię. Jak twierdzi duchowny skrzywdził go blisko 23 lata, kiedy sprawował posługę kapłańską w Ciechanowie. W poprzednim wydaniu „Kuriera” pisaliśmy szerzej o tej sprawie. Chcieliśmy przedstawić stanowisko drugiej strony, niestety nie udało nam się skontaktować z żuromińską parafią, dlatego zwróciliśmy się drogą mailową o zajęcie stanowiska zarówno przez parafię, jak i Diecezję Płocką. Reakcja była bardzo szybka. Już następnego dnia telefonicznie ksiądz proboszcz Kazimierz Kowalski poinformował nas, że w tej sprawie wypowie się rzecznik Diecezji Płockiej. Maila otrzymaliśmy niespełna dwie godziny od rozmowy z proboszczem.
-Nie było dotychczas żadnego formalnego zgłoszenia sprawy od pana Mariusza Domagalskiego. Jeśli ma Pan kontakt z tym panem i posiada wiedzę dotyczącą ewentualnych nadużyć seksualnych wspomnianego duchownego wobec Mariusza Domagalskiego, należy poprosić tego pana, aby niezwłocznie skontaktował się osobiście z Delegatem Biskupa Płockiego ds. ochrony dzieci i młodzieży- pisze dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej. Zgodnie z prośbą przekazaliśmy panu Mariuszowi kontakt do delegata.
Jak zostaliśmy poinformowani, w związku z naszą publikacją Diecezja Płocka ze swojej strony sprawę zgłasza do prokuratury. Wszczęte zostaje również postępowanie kościelne, zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia”.
-Jednocześnie informuję, że wcześniej mieliśmy sygnały o niewłaściwej postawie tego księdza. Zgłosiliśmy je do prokuratury, jednak prokuratura nie wszczęła postępowania lub je umorzyła-czytamy dalej w wiadomości od dr Elżbiety Grzybowskiej.
Miejmy nadzieję, że cała sprawa szybko się wyjaśni. Trzymamy rękę na pulsie. O rezultatach postępowań prokuratorskich, jak i kanonicznych powiadomimy, kiedy się zakończą.

Kacper Czerwiński

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. poKUTA #2911901 | 5.172.*.* 26 kwi 2020 12:14

  Nima go

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pan #2903550 | 83.9.*.* 10 kwi 2020 00:29

  Ten ksiądz to porządny normalny i kulturalny człowiek! Mariusz ale jesteś OBCIACH

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kacper #2902598 | 5.172.*.* 8 kwi 2020 14:52

  Redaktorku tych komentarzy ja nie pisałem ,ale to Ty popukaj się się w czoło i to 100kilowym młotem... cenzorze.I tak wątpie czy Ci pomorze.Troche szacunku. Cyżbyś tak bardzo lubił .......

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ... #2902081 | 31.60.*.* 7 kwi 2020 22:09

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Gazeta SLD atakuje księdza Wujek był w SB a korzenie czerwone jak buraki Może napiszemy o tym ile Kurier dał na wojnę z wirusem?

  1. Były bardzo dawno ministrant #2901736 | 31.0.*.* 7 kwi 2020 12:53

   Nie wiem co było kiedyś , nie wiem co jest obecnie że ten ksiądz nie może być proboszczem, nie może również prowadzić religii jakiś powód musi ukrywać Kuria Płocka i Biskup. Ale z tego co już miałem kontakt z tym księdzem nic mi nie wskazuje by mógł coś takiego robić, Jest bardzo miły,każdego uszanuje, z każdym mile porozmawia, taka dusza towarzystwa. To co pisze ten Pan ze Szczecina nie chce mi się wierzyć, skoro tak było to dlaczego jest tylko On, dlaczego nie ma więcej pokrzywdzonych. Ten człowiek oskarżający jest mi mało wiarygodny, dla mnie to On wymaga leczenia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)