Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

3,5 TONY ŻYWNOŚCI DLA KUCZBORKA

2020-05-19 12:52:58 (ost. akt: 2020-05-19 12:53:51)
Żołnierze przyjechali do Kuczborka we wtorek, 12 maja.

Żołnierze przyjechali do Kuczborka we wtorek, 12 maja.

Autor zdjęcia: WOT Ciechanów

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Ponad 3,5 tony żywności trafiły do mieszkańców gminy Kuczbork. Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowali się w akcję Banku Żywności z Ciechanowa. Teraz żywność rozdysponuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Żołnierze 5 MBOT od samego początku walki z koronawirusem zostali włączeni do działań mających na celu przeciwdziałanie i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Do listy podejmowanych działań doszła współpraca z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej Kuczbork - Osada. Na wniosek ośrodka z Banku Żywności w Ciechanowie, terytorialsi przetransportowali ponad 3,5 tony produktów spożywczych, które zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Kuczbork.
Była to jedna z wielu inicjatyw tego typu podejmowanych przez żołnierzy 5 MBOT. Oprócz współpracy z instytucjami pomocowymi, brygada objęła również pomocą ponad 80 weteranów i osoby starsze z rejonu północnego Mazowsza. Wsparcie tych osób polega na utrzymywaniu z nimi kontaktu telefonicznego i reagowaniu na bieżące potrzeby, takie jak zakupy żywności czy leków.
W ramach wspierania służb medycznych, żołnierze współpracują także z 12 szpitalami oraz pobierają wymazy od osób przebywających na kwarantannie. W ostatnim czasie do zadań wykonywanych przez żołnierzy dołączył transport i dystrybucja środków dezynfekujących do urzędów, żłobków i przedszkoli.
Oprac. Kacper Czerwiński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Roki #2924431 | 188.146.*.* 22 maj 2020 22:28

    Ile by ton nie przywiózł to wszystko pojdzie w.... Im więcej ludzie dostają tym większe roszczenia mają.A kto na to wszystko zapracuje / przecież ta żywność jest kupowana przez nasz rząd za ogromne pieniądze i w znacznej cześci marnotrawiona np.niektórzy tyle jej dostają ze cały inwentarz zwierzęcy obdzielają.Latwo przyszło szybko poszło. Bo chyba jakoś niedożywionych ludzi w tej gminie to nie widać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz