Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

NIE WYODRĘBNILI FUNDUSZU SOŁECKIEGO

2020-05-19 12:56:47 (ost. akt: 2020-05-19 12:57:14)

Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Radni z Siemiątkowa po raz kolejny nie wyodrębnili z budżetu gminy środków na Fundusz Sołecki na przyszły rok.

To już kolejny raz, kiedy siemiątkowscy radni zdecydowali, że nie będą rozdrabniać środków na małe inwestycje w poszczególnych sołectwach. Już podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę. Jak czytamy w jej uzasadnieniu, rada, nie wyrażając zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy na rok budżetowy 2021 funduszu sołeckiego, wzięła pod uwagę ilość, wielkość i różnorodność sołectw na terenie administrowanym przez organy gminy. Jak wiadomo na terenie gminy są 23 sołectwa. Przy tak rozbudowanym systemie samorządu wsi, radni uznali wiec po prostu za niezasadne ze względów ekonomicznych i organizacyjnych wyodrębnianie w budżecie gminy na przyszły rok budżetowy funduszu sołeckiego. Ich zdaniem środki można przeznaczyć na jedną większą inwestycję, a nie wykonywać kilkadziesiąt drobnych, nie zawsze widocznych.
Jednocześnie rada, mając na uwadze zakres realizowanych zadań, uznaje za wystarczające działania na rzecz zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców poszczególnych sołectw z terenu gminy Siemiątkowo.
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxxx #2923071 | 86.7.*.* 19 maj 2020 18:00

    Nie znam szczegolow potrzeb oraz realizacji ale przedstawiona sytuacja w artykule mowi ze gmina nie bedzie realizowac mniejszych zadan bo sa nie widoczne jak jedno wielkie. Ciekawe jak by rada podeszla do sprawy gdyby wiedziala ze te drobne zadania rozpatrywane kompleksowo przyniosa wiecej korzysci niz jedno wielkie zadania

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz