Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

PRZEZ COVID-19 OBCHODY DNIA STRAŻAKA BYŁY SKROMNE

2020-05-20 11:56:57 (ost. akt: 2020-05-20 11:57:40)

Autor zdjęcia: PSP Żuromin

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Skromne, bez gości i władz – tak wyglądały tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie.

Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Strażaka w komendzie odbyła się okolicznościowa zbiórka. Niestety, w tym roku zupełnie inna niż zwykle. Uczestniczyło w niej tylko kilku strażaków, szef komendy i poczet sztandarowy.
Odczytano wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów w sprawie mianowania na wyższe stopnie służbowe wyróżniającym się funkcjonariuszom PSP. Ponadto strażacy wysłuchali listów z życzeniami, które nadesłali Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak.
Do zebranych strażaków słowa uznania za pracę i służbę skierował komendant st. bryg. Adam Dobrosielski. Potem wręczył strażakom Złotą i Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złoty i Srebrny Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”. Wręczono też awanse na stopień starszego aspiranta i aspiranta, a także starszego i młodszego ogniomistrza. Jeden z druhów otrzymał też nagrodę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB