Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

DO AKCJI LUBOWIDZKIEJ BIBLIOTEKI WŁĄCZYŁO SIĘ WIELE OSÓB

2020-05-22 13:52:43 (ost. akt: 2020-05-22 13:53:05)

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2020 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lubowidzu rozpoczęła akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

Niestety z powodu pandemii, akcja odbyła się w nieco innej formie, a mianowicie online . Co roku zaproszeni goście w naszej bibliotece czytali dzieciom bajki, opowiadali o swoim zawodzie, z cierpliwością i uśmiechem na twarzach odpowiadali na pytania, których nie brakowało. W tym roku wszystko jest inaczej – informuje nas bibliotekarka Joanna Wółkiewicz. Jak dodaje, mimo tego cieszy fakt, że zaproszeni przez nie goście zgodzili się uczestniczyć w akcji i promować czytelnictwo wśród najmłodszych.
- Podczas trwania akcji codziennie na naszym profilu publikowaliśmy film, na którym osoby czytają dzieciom wiersze, bajki. Do akcji włączyli się ksiądz Sławomir Stefański, adwokat Artur Łasicki, leśnicy Tomasz Gadomski i Sławomir Wadecki, właścicielka Salonu Kosmetycznego Visage Joanna Olczak, dietetyk Karmena Łasicka, instruktor Zumba Fitness Lucyna Pawlak, rzecznik KPP w Żurominie sierż. szt. Tomasz Łopiński, pielęgniarka Joanna Stanowicka , a także sołtys Lubowidza Marzena Jabłońska – wylicza Wółkiewicz.
Filmiki spotkały się z uznaniem czytelników i obserwatorów bibliotecznego profilu na Facebooku. Bibliotekarki za naszych łamach chcą podziękować wszystkim gościom za udział w akcji. – Dzięki wam dzieciaki choć przez chwilę mogły zapomnieć o obecnej sytuacji. Doskonale wiemy, jakie korzyści przynosi czytanie książek, jak wzbogaca słownictwo, poszerza horyzonty, a także pobudza wyobraźnię. Pamiętajmy-czytajmy dzieciom, codziennie – kończy Joanna Wółkiewicz.
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzyś #2925334 | 37.248.*.* 25 maj 2020 20:47

    Marzena J bardzo ładnie czytała. Jej głos ma pozytywny wpływ na słuchacza uspakaja.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz